Музей Бабиного Яру в Києві

6 лютого в студії «Діє-Слово» розпочнеться курс Михайла Тяглого «Трагедія ромської громади»

Історія ромів в Україні є невід’ємною частиною української минувшини та культури – проте, тема історії ромської спільноти і переслідування ромів під час Другої світової війни практично відсутня в сучасному просторі. 

Завдяки підтримці УСФ та Вааду України Студія «Діє-Слово» проводить три унікальних лекційних курси

Починаючи з середини січня 2022 року завдяки підтримці Світового конгресу українців та під патронатом Вааду України Студія «Діє-Слово» проведе три унікальних лекційних курси. По-перше, це п’ять лекцій історика та громадського діяча В’ячеслава Ліхачова під назвою «Політика пам'яті на стенді: музейна експозиція як механізм формування наративу історичної пам'яті про Катастрофу». 

Будинок колишньої контори єврейського цвинтаря ще не переданий МЦГБЯ – Йосиф Зісельс

Для нас ніякого сюрпризу в цьому немає – ми воюємо зі спробами передачі цього будинку вже цілий рік. Весь час існує тиск з боку Офісу Президента на Міністерство культури, на Фонд держмайна України, на Національний меморіальний заповідник “Бабин Яр”.  

Саме українська держава має дбати про память тих, хто похований у Бабиному Яру – Микола Княжицький

Гостями програми Миколи Княжицького на ЕСПРЕSО.tv стали провідний науковий співробітник Музею історії міста Києва, відповідальний секретар Громадського комітету для вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру Віталій Нахманович та кандидат історичних наук, старша наукова співробітниця Інституту історії України НАН України Тетяна Пастушенко.

Український інститут національної пам’яті запропонував до громадського обговорення Концепцію комплексного розвитку Бабиного Яру

25 жовтня 2021 року на прес-конференції в УКМЦ Український інститут національної пам’яті запропонував до громадського обговорення Концепцію комплексного розвитку (меморіалізації) Бабиного Яру. Документ розробила спеціальна робоча група при Інституті історії України Національної академії наук України.

Український інститут національної пам’яті запропонував до громадського обговорення Концепцію меморіалізації Бабиного Яру

Документ розробила спеціальна робоча група при Інституті історії України Національної академії наук України.

Церемонии памяти и документальный фильм – о трагедии Бабьего Яра не забывают за океаном

В канун 80-й годовщины со дня начала трагедии Бабьего Яра, в Пламер парке города Западный Голливуд (США, Калифорния). прошла серия мероприятий, которую организаторы назвали «Бабий Яр: Память поколений».

Канал 1+1 звинуватили у брехні щодо подій у Бабиному Яру

Зате є абсолютно тверді свідчення, що окремі українські націоналісти рятували євреїв під час розстрілів 29-30 вересня 1941 р. і пізніше. Як мінімум відомі два прізвища з тих членів ОУНм, хто рятував євреїв і хто згодом самі були розстріляні у Бабиному Яру нацистами. І деякі з врятованих пережили Голокост і війну та дали свої правдиві свідчення вже коли СРСР почав руйнуватися. Та хіба тих, хто рятував тоді євреїв, будучи членами ОУН, причислять до числа "Праведників"?! Бо з часів радянщини міцно вбитий у голови стереотип, що такого просто не може бути, бо не може бути ніколи. І цей радянський стереотип не знати коли буде витравлений із суспільної свідомості не лише в Україні, але й у світі.

До 80-х роковин початку трагедії відбулась дискусія "Бабин Яр і українська культура пам’яті"

На теренах сайту «Історична правда» опублікований конспект дискусії «Бабин Яр і українська культура пам'яті», що відбулась 29 вересня 2021 року в Українському кризовому медіа-центрі у межах Дискусійного ПЕН-клубу.

У Національному історико-меморіальному заповіднику «Бабин Яр» відбувся музично-поетичний перфоманс

30 вересня у Національному історико-меморіальному заповіднику «Бабин Яр» відбувся музично-поетичний перфоманс, поставлений американським та українським театральним режисером Олегом Ліпциним. В основі перфомансу – вірші з поетичної збірки «Бабин яр. Голосами» поетки та перекладачки Маріанни Кіяновської. У 2020 році за цю збірку письменниця була удостоєна Шевченківсьої премії.

Готується до друку спецвипуск альманаху "Єгупець" – пам'яті Бабиного Яру

У 31 номері альманаху будуть видрукувані статті провідних інтелектуалів про трагедію Бабиного Яру.

Виставка, присвячена трагедії Бабиного Яру, відкрилась на Хрещатику

27 вересня в центрі Києва, на Хрещатику, відкрилась виставка, присвячена перебігу подій у Бабиному Яру, передумовам і післяісторії трагедії, а також Праведникам народів Світу. 

Он-лайн презентація виставки «Втрачене життя. Пам’ять» відбулась в Києві

На тлі масштабних заходів, що відбуваються у дні 80-х роковин трагедії Бабиного Яру, виставка «Втрачене життя. Пам’ять», що експонується в бібліотеці ім. Ошера Шварцмана, може здатися і невеличкою, і не дуже важливою. Але… Ось саме про це «але» й пішла мова під час онлайн презентації виставки 7 жовтня.

Довженко-Центр завершив освітню програму до 80-ї річниці перших розстрілів у Бабиному Яру – Відео

В рамках програми відбулись лекції Анатолія Подольського «Доля людини в умовах екстремального насильства. Історія Голокосту в Україні: вивчення, викладання, пам'ять», Марти Гавришко «Гендер і геноцид: єврейські жінки під час Голокосту в Україні» та Йосифа Зісельса «Щезлий світ. Єврейське життя в Україні: 1930–1990-ті».

До 80-річчя початку трагедії Бабиного Яру прозвучала хорова симфонія-реквієм

В рамках серії громадських заходів до 80-річчя трагедії Бабиного Яру 3-го жовтня в київському Будинку звукозапису Українського радіо прозвучала хорова симфонія-реквієм Михаїла Шуха "Memento Mori, Memento Vivere" на вірші Григорія Фальковича.

В пам'ять о жертвах Бабиного Яру у неділю 3 жовтня прозвучить хорова симфонія-реквієм

Прозвучить Хорова симфонія-реквієм Михаїла Шуха "Memento Mori, Memento Vivere" на вірші Григорія Фальковича. Твір присвячено пам'яті жертв Бабиного Яру. 

Украина не хочет оперировать понятием "советский народ" – Йосиф Зисельс для "Грани.ру"

Инициаторы российского проекта не имеют концепции, они строят на кладбищах, православном и еврейском, они плюют на законы Украины - нарушают закон о кладбищах, закон о сохранении культурного наследия, нарушают строительные нормы, международные договоры Украины. То есть они ведут себя у нас как оккупанты, абсолютно игнорируя протесты гражданского общества по путинскому образцу (Россия тоже игнорирует протесты гражданского общества у себя).

До 80-х роковин трагедії Бабиного Яру – пам’ятні заходи, зустрічі та конференції

До 80-х роковин трагедії Бабиного Яру відбудуться пам’ятні заходи, зустрічі та конференції. Про деякі з них підготувала інформацію редакція сайту Вааду.

Цьогорічний кінолекторій Довженко-Центр присвячує пам’яті жертв Бабиного Яру

Саме на історію та пам’ять про ці події спирається Довженко-Центр у виборі матеріалу для цьогорічного кінолекторію.

Леонід Фінберґ про громадські заходи до 80-х роковин трагедії Бабиного Яру

Насамперед, ми хотіли включити трагедію Бабиного Яру в історичний контекст, і в рамках кількагодинного марафону це цілком можливо...

Страницы

Subscribe to RSS - Музей Бабиного Яру в Києві