Майже перед початком війни студією «Діє-Слово» під патронатом Вааду України та за підтримки Світової Фундації Українців був проведений вуличний відео-опрос «Що знають кияни про події Голокосту, про події у Бабиному Ярі та про політику національної пам’яті у Бабиному Яру». Роботу над проєктом перервала війна, і роботу вдалося завершити тільки в вересні, до роковин трагедії.
27 січня міжнародна спільнота відзначає Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту. В цей день у всьому світі вшановують пам’ять шести мільйонів євреїв, яких було вбито лише через їх етнічне походження.
За підтримки «Української Світової Фундації» (Канада) та під патронатом Вааду України 27 січня в онлайн форматі відбулась Дискусія до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту (відкритий урок онлайн) Never Again / Ніколи знову We Remember / Ми пам’ятаємо.
Історія ромів в Україні є невід’ємною частиною української минувшини та культури – проте, тема історії ромської спільноти і переслідування ромів під час Другої світової війни практично відсутня в сучасному просторі.
Починаючи з середини січня 2022 року завдяки підтримці Світового конгресу українців та під патронатом Вааду України українські єврейські громадські організації отримали можливість провести 17 проєктів, які присвячені темі Голокосту та Бабинго Яру. З цього приводу редакція сайту Вааду України спілкувалась з співпрезидентомм Вааду паном Йосифом Зісельсом.
Починаючи з середини січня 2022 року завдяки підтримці Світового конгресу українців та під патронатом Вааду України Студія «Діє-Слово» проведе три унікальних лекційних курси. По-перше, це п’ять лекцій історика та громадського діяча В’ячеслава Ліхачова під назвою «Політика пам'яті на стенді: музейна експозиція як механізм формування наративу історичної пам'яті про Катастрофу».
Вебінар, присвячений питанню «Що таке якісно організований візит до місця пам’яті або церемонія з вшанування пам’яті?», провів Центр єврейської освіти України 13 жовтня 2021 року на онлайн-платформі Zoom.
29 вересня на телеканалі «Еспресо» в програмі «Великий ефір з Василем Зимою» глядачі мали змогу подивитись спеціальний двогодинний телевізійний проект до 80-ї річниці трагедії у Бабиному Яру.
Разом з експертами та громадськими діячами та глядачами журналісти розглянули різні аспекти цього злочину. Чому сталася трагедія та зіткнення двох антилюдських ідеологій – нацистської та радянської.
30 вересня у Національному історико-меморіальному заповіднику «Бабин Яр» відбувся музично-поетичний перфоманс, поставлений американським та українським театральним режисером Олегом Ліпциним. В основі перфомансу – вірші з поетичної збірки «Бабин яр. Голосами» поетки та перекладачки Маріанни Кіяновської. У 2020 році за цю збірку письменниця була удостоєна Шевченківсьої премії.
27 вересня в центрі Києва, на Хрещатику, відкрилась виставка, присвячена перебігу подій у Бабиному Яру, передумовам і післяісторії трагедії, а також Праведникам народів Світу.
В рамках програми відбулись лекції Анатолія Подольського «Доля людини в умовах екстремального насильства. Історія Голокосту в Україні: вивчення, викладання, пам'ять», Марти Гавришко «Гендер і геноцид: єврейські жінки під час Голокосту в Україні» та Йосифа Зісельса «Щезлий світ. Єврейське життя в Україні: 1930–1990-ті».
В рамках серії громадських заходів до 80-річчя трагедії Бабиного Яру 3-го жовтня в київському Будинку звукозапису Українського радіо прозвучала хорова симфонія-реквієм Михаїла Шуха "Memento Mori, Memento Vivere" на вірші Григорія Фальковича.
22 вересня 2021 року відбувся вебінар «Дорогами пам’яті» для освітян з нагоди 80-х роковин трагедії Бабиного Яру в рамках курсів підвищення кваліфікації з теорії та методики викладання предметів юдаїки, навчальний модуль «Методики викладання Історії Голокосту в Україні та світі» (онлайн-платформа ZOOM).
14, 16 і 17 травня 2021 р. в Україні проходив ХХІ Всеукраїнський конкурс учнівських робіт «Уроки і історія Голокосту» ім. І. Б. Медвинського. Конкурс відбувся за підтримки Асоціації єврейських громадських організацій та общин (Ваад) України і був присвячений 80-м роковинам трагедії Бабиного Яру.