Март 2022

Як відбувається зараз прийом українських громадян в Ізраїлі – загальні висновки та поради

У неділю, 27 березня, в Студії «Діє-Слово» відбулась зустріч з ізраїльським адвокатом Леонідом Скуратовим. У режимі відкритого інтерв’ю адвокат Леонід Скуратов розповів, як відбувається зараз прийом українських громадян в Ізраїлі, про нові правила в’їзду до країни, а також надає поради тим, хто вже опинився в Ізраїлі та не знає, як діяти далі. 

Ушел из жизни Борух Дорфман

Нам всем будет не хватать этого замечательного человека. Ваад Украины приносит искренние соболезнования родным и близким Бориса Менделевича. Барух даян а-эмет 

Арiельский yніверситет (Ізраїль) оголосив про створення фонду дослідницьких стипендій для кандидатів з України – контакти

Арiельский yніверситет оголошує про створення спеціального фонду дослідницьких стипендій для кандидатів з України, якi бажають отримати ступінь магістра, доктора філософії або пройти постдокторське стажування в Арiельскому yніверситетi.

29 березня на Сертифікатній програмі з юдаїки розпочинається відкритий курс д-ра Мордехая Юшковського «Література на їдиш»

Директор Міжнародного центру з вивчення мови та культури їдиш при Всесвітньому єврейському конгресі, доктор Мордехай Юшковський проведе цикл лекцій, присвячений літературі на їдиш.
Цей цикл був запланований для студентів Міжнародної Сертифікатної програми з юдаїки, але керівництво Міжнародного центру з вивчення мови та культури їдиш вирішило зробити цей курс відкритим для всіх, кому цікавиться запропонованою тематикою.

О статусе "еврейских иммигрантов" в Германии – кто его получает

Беженцы, не получившие статус «еврейского иммигранта», могут проживать от года до трех на территории Германии, работать и учиться. После окончания войны их могут вернуть домой.

Сертифікатна програма з юдаїки поступово відновлює роботу

Враховуючи численні прохання студентів та викладачів програми, було прийняте рішення продовжити навчальний процес.
Також 29 березня на програмі розпочинається відкритий курс д-ра Мордехая Юшковського «Література на їдиш».

Ваад Украины при поддержке ВЕК проводит дополнительную эвакуацию из центра и востока Украины – контакты

Ваад Украины просит жителей районов, в которых высока вероятность военных действий, выезжать заблаговременно, не дожидаясь ситуации, когда телефонная связь будет невозможна, а единственным адресом для связи станет подвал такого-то дома.

Українські волонтери створили безкоштовну інформаційну платформу ВзаємоДія

Кожна хвилина в умовах війни на вагу золота і втрата часу на пошук необхідної інформації може коштувати комусь життя. Тож команда волонтерів поставила собі за мету створили платформу, яка б об‘єднала всю необхідну інформацію, що є актуальною під час війни. І зробили це. Зокрема, на платформі «ВзаємоДія» можна швидко дізнатись, де працює найближча аптека і як перевірити ресурс на достовірність, подивитись звіт щодо навантаженості черг на кордонах та отримати список контактів волонтерів для передачі гуманітарної допомоги.

В Израиль уже прибыли 11390 украинских граждан

Как сообщает русскоязычный израильский интернет-ресурс newsru.co.il, согласно новым данным управления регистрации населения и миграции, с начала российского вторжения в Украину 24 февраля и до утра четверга, 17 марта, в Израиль прибыли 11390 украинских граждан.

Против главы МВД и министра иностранных дел Израиля подан иск в БАГАЦ

В воскресенье, 20 марта, Высший суд справедливости (БАГАЦ) рассмотрит иск, поданный адвокатской конторой Томера Варши по просьбе посольства Украины в Израиле против министра внутренних дел Айелет Шакед, министра иностранных дел Яира Лапида, Управления регистрации населения, правительства Израиля и юридического советника правительства. 
Истцы требуют от БАГАЦ постановления о том, что решение главы МВД Айелет Шакед об установке квоты на въезд в Израиль граждан Украины является незаконным, поскольку нарушает безвизовое соглашение между Израилем и Украиной.

Иск был подан в БАГАЦ 12 марта в связи с тем, что глава МВД Айелет Шакед установила квоту на прием в Израиле граждан Украины – таким образом, по мнению истцов, нарушив безвизовое соглашение между странами. После подачи иска и консультаций с юридическим советником правительства, а также после волны критики со стороны СМИ и общественных организаций, Шакед 13 марта изменила правила приема украинских граждан, заявив, что родственники израильтян в квоту не входят.

Ресурси допомоги громадянам у Києві та Київській області – контакти

Ресурси для допомоги громадянам у Києві та Київській області - контакти

Чат взаємодопомоги Київ - https://t.me/VolunteerTalksKyiv

Чат взаємодопомоги Бровари - https://t.me/VolunteerTalksBrovary

Чат взаємодопомоги Ірпінь-  https://t.me/VolunteerTalksIrpin

Ваад України та КНГУ долучились до збору коштів на допомогу теробороні та ЗСУ– контакти

Якщо ви піклуєтесь про наші долі, ви маєте зрозуміти, що вони залежать від того, як нас захищають українські військові та територіальна оборона. Щоб вони змогли захистити нас, ми маємо забезпечити усім необхідним їх. І ще ви маєте зрозуміти, що разом з Україною вони захищають увесь цивілізований світ від російських нацистів війни.

Стала известна процедура подачи заявок украинских граждан на въезд из Украины в Израиль по состоянию на 14 марта

Согласно декларации Министра внутренних дел Израиля от 8 марта 2022 г., утверждена обновленная политика въезда граждан Украины в Израиль. Эти правила вступили в силу в полночь с воскресенья 13.03.22:

УВАГА! Представники ізраїльських організацій НІКОЛИ самі не пропонують репатріацію

Я стало відомо редакції сайту Вааду, представникам єврейскої громади на Сумщині дзвонили по телефону та пропонували терміновий виїзд до Ізраїлю.

Ваад України застерігає – представники ізраїльських організацій НІКОЛИ не пропонують репатріацію, тем більше - у такий спосіб.

Ваад України розширює роботи по допомозі постраждалим від війни – запрошує волонтерів

З початку війни Ваад України та його партнери, як і завжди, проводять активну діяльність, яка спрямована на допомогу євреям та єврейським общинам України.

Передусім, це надання інформаційних послуг, консультації, фінансова допомога єврейским общинам, продуктові набори пенсіонерам-інвалідам, які залишились в Києві, отримання та розподіл гуманітарної допомоги, допомога пораненим та їх родинам, пошук шляхів для евакуації та притулку, зокрема лежачих хворих, тощо.

Якщо ти тікаєш від збройної російської агресії в Україні, тебе впустять до Польщі – контакти

У рецепційному центрі: Ви отримаєте додаткову інформацію про Ваше перебування в Польщі, ми надамо Вам тимчасове житло в Польщі, Ви отримаєте гаряче харчування, напої, базову медичну допомогу та місце для відпочинку.

Студія "Діє-Слово" завершила лекційний курс "Розстріляне мистецтво" – посилання

Три лекції курсу з 4х відбулись вже після початку війни. Команда Студії вважає, що зробила вірний вибір, коли не зупинила перебіг проєкту.

Приватний транспорт з Києва та Львова до Польщі - контакти

Шановні друзі. Контакти надано приватними особами, вони можуть змінюватись на не працювати з часом. Просимо ставитись до цього з розумінням. 

Латвія пропонує прихисток для українських біженців – контакти

Для тих, хто хотів би подорожувати від українського кордону до Латвії, доступний транспорт.

Университет в Иерусалиме предлагает временные академические должности украинским ученым и аспирантам

В свете непосредственной угрозы для ученых в Украине, Еврейский университет предлагает временные академические должности украинским ученым и аспирантам, а также приглашает профессоров продолжать свои исследования в Еврейском университете на срок до 4 месяцев. Подходящие кандидаты будут получать ежемесячную стипендию в размере до 2800 долларов США, а также бесплатное проживание и питание в резиденциях на территории кампуса.

Горячая линия Фонд Дружбы и Сохнут – контакты

Еврейское Агентство Сохнут и Фонд Дружбы открыли горячую линию для помощи выезжающим из Украины членам еврейской общины.

Центри розміщення людей в областях – контакти

Координаційний центр ВСЦ ЄХБ оприлюднив контакти центрів розміщення людей в областях.

Представительство Натив в Польше, Венгрии, Румынии и Молдове предоставило контактные телефоны

Представительство Натив в Польше, Венгрии, Румынии и Молдове предоставило контактные телефоны.

Что такое Натив?  Натив — израильское государственное учреждение, бюро по связям с евреями Советского Союза и стран Восточной Европы.
Представители Натив занимаются вопросами репатриации в Израиль.

Всі контакти по виїзду до Молдови - на одній сторінці

Створено сторінку, на якій зібрано всі контакти для тих, хто хоче виїхати в Модову.

Фірма таксі BOLT розпочала перевозити громадян за символічну плату. Є умови

Якщо вам потрібен транспорт, щоб дістатися до Заходу або за кордон – офіційний Автопарк Bolt може безоплатно надати авто!
Вам потрібно тільки забезпечити себе пальним.

В Иудее и Самарии готовы принять репатриантов из Украины - контакты

Поселения готовы помочь вам с нахождением квартиры, с вещами, продуктами, мебелью и т.д. Готовы также помочь с процессом обустройства, устройством детей в учебные заведения, кружками и т.д

Активисты еврейского национального возрождения СССР, проживающие в Израиле, призвали помочь украинской армии

В создавшейся обстановке, мы, группа бывших активистов еврейского национального возрождения, обратились к «русскоговорящим» депутатам Израильского Кнессета (26.02.2022) с просьбой помочь нам организовать сбор средств для оказания вне правительственной вооружённой помощи Украине. 

Уряд України перезавантажує «гарячу лінію» для оперативного збору запитів з гуманітарних питань 1545

Зокрема, йдеться у повідомленні про: проблеми з водопостачанням, водовідведенням, опаленням; пошкодження інфраструктури: газогонів, залізниці, комунальної інфраструктури; евакуацію та повернення громадян, які були змушені виїхати за кордон через вторгнення РФ в Україну;