Май 2022

Ми опинились перед нехристиянським вибором – Йосиф Зісельс в етері "Прямого"

«Після трьох місяців повномасштабної війни не треба дивуватися тим злочинам, які солдати рф роблять. Дуже влучно їх назвали орками, а державний устрій – рашизмом. Ці назви багато чого пояснюють. Вони нелюди і все. Тому їх треба знищувати всюди, де їх знаходять наші воїни. На жаль, ми опинились перед нехристиянським вибором, але це повинно зробити, щоб не повадно було лізти до нас»,– зауважив пан Йосиф.

Закінчилась перша зміна проєкту підтримки родин ВПО

Учасниці проєкту, здебільшого жінки з дітьми, говорять про те, що вони подружились між собою, після відпочинку будуть підтримувати зв'язок та допомагати одна одній.

Какие процессы определят результаты войны в Украине – правозащитник Юрий Ярым-Агаев станет гостем студии "Діє-Слово"

«В течение последних месяцев я был полностью поглощен российско-украинской войной. Я стараюсь говорить и писать, обращаясь к различным аудиториям, имеющим отношение к этой войне. И их много. К каждой из них я обращаюсь по-разному и на соответствующем ей языке: английском, русском и иногда украинском...»

Світ жахає думка, що росія розвалиться, і ядерна зброя буде неконтрольована – Йосиф Зісельс

24 травня 2022 року в студії "Діє-Слово" відбулась дискусія «Руйнування міфології травневих дат». Впродовж більш ніж 2-годинного ефіру гості студії ділились своїми думками з приводу наративів їх відзначення.

Во что на самом деле верят люди, которые принимают решения в Кремле? – Вячеслав Лихачев станет гостем Студии «Діє-Слово»

...Когда-то два французских автора, Л.Повель и Ж.Бержье, в своей нашумевшей книге "Утро магов" предложили неожиданный взгляд на гитлеровский нацизм как на религиозное мировоззрение. Конечно, не всяк тот Гитлер, кто с соседом подрался. По сравнению с немецким нацизмом, современный российский фашизм с творческой точки зрения довольно импотентен. Однако, избегая сползания в оккультные соблазны и ловушки (которых не избежали сами упомянутые французы), я предлагаю осторожно посмотреть на кремлевскую идеологию через оптику религиозных (и оккультных) идей.

В студії "Діє-Слово" відбулась зустріч із Пітером Померанцевим

В ході зустрічі обговорювалась роль інформаційних кампаній та ЗМІ у воєнний час: як під час війни впливати на суспільство та солдат ворога, які цілі та меседжі потрібно обирати, до яких жанрів вдаватись та чого можуть досягнути ЗМІ за допомогою інформації.

Українська хода вишиванок відбулась у серці Тель-Авіву

Щорічний марш вишиванок у Тель-Авіві з нагоди Дня вишиванки було присвячено українським містам, зруйнованим під час російської агресії.

Окупанти зруйнували маріупольську синагогу

Поряд з іншими будівлями у місті, була зруйнована також і маріупольська синагога. Про це повідомляє Телеграм-канал Маріупольської міської ради:

Вячеслав Лихачев. Почему украинская еврейская община оказалась эффективной в условиях войны

В последние недели в киевских синагогах и еврейских общинных центрах каждый день можно увидеть гораздо больше людей, чем ранее во время самых важных еврейских праздников. Религиозная функция еврейской общины отошла сегодня в Украине на второй план, а на первый выдвинулась социальная, которая, на самом деле, всегда была важна для нее.

Польща добре пам’ятає, що таке агресивна Росія – Йосиф Зісельс

«Я вклоняюсь перед Польщею, бо вона разом з нами з першого дня російсько-української війни. Республіка Польща на відміну від західних країн добре пам’ятає, що таке совєтська влада, комунізм і що таке агресивна Росія. Не було совєтської окупації західних країн, а поляки добре це знають, бо вони найбільше постраждали не тільки від нацистської Німеччини, а й від Радянського Союзу», - сказав Йосиф Зісельс.

Я не знаю, хто ці люди за етнічним походженням, але вони поступили по християнські – Йосиф Зісельс в студії Україна 24 Львів

«Зараз ми знову у війні. І те, що про Праведників зараз згадують, про них написані книжки – це дуже важливо. Треба розуміти, що є людське, а є нелюдське. І десятиріччями будуть пам’ятати тих, хто рятував людей в ті страшні часи»....

Неужели мы будем опровергать каждый вымысел российской пропаганды – Йосиф Зисельс в студии Евгения Киселева

Но неужели мы будем опровергать каждый вымысел российской пропаганды? У нас времени на это не хватит. Мне это не очень интересно – каждый раз говорить, что нет, мы не такие. Оправдываться. Говорить, что в Украине очень низкий уровень антисемитизма. Уже весь мир это знает. Нам удалось убедить даже Всемирный еврейский конгресс – очень консервативную организацию, в которой я уже 30 лет занимаюсь этой работой: доказыванием, что Украина – не антисемитская страна. Теперь россию убеждать в этом? Это абсурд.

россию нужно разгромить полностью – как в свое время Японию и Германию – Йосиф Зисельс

Я не могу сказать, что Украина сегодня объединена в “национальном консенсусе” на 75-80 процентов, как это происходит в Израиле. Но война, которая резко расширилась 24 февраля, показала, что в Украине, судя по социологическим данным, 57 процентов опрошенных готовы противостоять агрессии россии, и 37 процентов готовы это делать с оружием в руках. Это очень высокий процент. Сегодня, при либеральных и пацифистских настроениях во всем мире, вряд ли в европейских странах мы бы насчитали 37 процентов граждан, которые тут же были бы готовы стать на защиту своей страны с оружием в руках.

Виконком Світового єврейського конгресу ще остаточно не визначився з позицією щодо України

Резолюція так і не була прийнята. Жодна. Я розглядаю це як оптиміст: Світовий єврейський конгрес – дуже консервативна організація – не зміг прийняти резолюцію не на користь України. Для мене це вже означає певний прогрес, хоч і виглядає сумно. 

У Кропивницькому вшанували українців, які рятували євреїв під час Голокосту

13 травня, у Кропивницькому вшанували пам’ять українських Праведників світу, які рятували євреїв під час Другої світової війни,. До меморіального знаку жертвам Голокосту у сквері перед Хоральною синагогою, пам’ятний знак “Євреям – жертвам нацизму”.

Еврейское кладбище в Сумской области, которое пострадало от взрывной волны, начали приводить в порядок

«Мы приступили к наведению порядка на кладбище. Когда я узнал, что кладбище в Глухове повредило взрывной волной, я обратился к главе Ваада Украины Иосифу Зисельсу. Ваад Украины оказал нам финансовую поддержку на восстановительные работы. Перед началом работ мы сами проверили территорию на предмет взрывоопасных предметов. Я – полковник запаса, а и.о. председателя шосткинской еврейской общины – прапорщик в оставке и имеет опыт в саперном деле», – отмечает экс-председатель еврейской общины г. Шостка Юрий Лушев.

Ми живемо вже вісім років у Третій світовій війні – Йосиф Зісельс. Виступ на Виконкомі СЄК

9 травня 2022 року співпрезидент Вааду України, віце президент Світового єврейського конгресу Йосиф Зісельс прийняв участь в засіданні Виконкому Світового єврейського конгресу через ZOOM-конференцію.
Очікувалось, що Виконком Конгресу прийме резолюцію щодо війни в Україні. Редакція сайту Вааду України приводить повний текст виступу Йосифа ЗІсельса на засіданні Виконкому Світового єврейського конгресу.

Я не хотів би зараз виділяти єврейський аспект війни – Йосиф Зісельс

«...Чому ми тоді дивуємось тому, що вони обстрілюють єврейські об’єкти? Вони й інші обстрілюють. Вони розбомбили музей Сковороди, розбили пам’ятник Сагайдачному. Їх не цікавить світова культура. Вони демонструють, що в них нема нічого спільного з демократичним цивілізованим світом», – зауважив пан Йосиф.

Тенденція перейменування потребує більш ретельного розгляду – Йосиф Зісельс

«...росія відвернулась від цивілізованого світу і не хоче мати з ним нічого спільного. Для неї не існує законів, правил, поваги до раритетів культури або науки. Росія нехтує всім, не тільки українським.
Це не тільки путін. На жаль, більшість росіян підпорядковуються саме такому вибору – євразійському вибору,  або татаро-монгольському вибору. Це варварськи вибір. І вони йому слідують», – зауважив Йосиф ЗІсельс.

В Глухові ракета влучила в єврейське кладовище

Окупанти здійснили ракетний обстріл Шосткинського району Сумської області, пошкоджено єврейське кладовище у Глухові.

Продовжується робота проєкту з підтримки родин ВПО, які тяжко постраждали в зв’язку з бойовими діями

​Продовжується робота проєкту з підтримки родин ВПО, які тяжко постраждали в зв’язку з бойовими діями. Більш, ніж 20 жінок з дітьми отримали можливість три тижні провести в Карпатах, пройти курс психологічної підтримки, відпочити.

росія обрала партнерами палестинських терористів – Йосиф Зісельс

5 травня 2022 року співпрезидент Вааду України пан Йосиф Зісельс відповів на запитання ведучого передачі "Свобода РАНОК".

Россия идет по пути Сталина – Иосиф Зисельс

4 мая по приглашению журналиста Евгения Киселева сопрезидент Ваада Украины Иосиф Зисельс выступил в студии т/канала "Украина 24". На повестке дня – «еврейский вопрос»: скандальные высказывания главы МИД россии С. Лаврова об антисемитизме евреев и якобы еврейских корнях Гитлера.

Ізраїль ніяк не стає на той бік, який хотіла би росія – Йосиф Зісельс

Мова йшла про заяву Лаврова щодо антисемітизму євреїв та «єврейської крові» Гітлера, а також про реакцію Ізраїлю на ці заяви. 

Продовжується робота проєкту по підтримці родин, які внаслідок бойових дій втратили тимчасово чи незворотньо годувальника сім’ї

За тиждень від початку роботи проєкту до місця відпочинку було направлено майже 20 родин. Вони проведуть три тижні в затишному карпатському куточку. Робоча волонтерська група вже розпочала пошук родин на другу зміну проекту, яка орієнтовно розпочнеться 26 травня.

Нам вдалось вчасно доставили мацу єврейським громадам – Йосиф Зісельс

Як Ваад України працює в умовах війни, о програмах і проектах, направлених на допомогу ЗСУ, на допомогу єврейським громадам, національним громадам, допомогу ліками і не тільки – Студія "Діє-Слово" мала нагоду поспілкуватись із співпрезидентом Вааду України паном Йосифом Зісельсом. 

Йосиф Зісельс. Україна: проміжні результати двох місяців нового етапу війни – запис зустрічі

28 квітня 2022 року своїми роздумами та висновками по результатам двох місяців нового етапу війни проділився дисидент, правозахисник. співпрезидент Вааду України пан Йосиф Зісельс.