ноябрь 2013

Российские писатели – Евромайдану

Писатели России обратились к писателям и народу Украины с открытым письмом в связи с событиями в Киеве и других городах страны, где проходят массовые акции сторонников евроинтеграции,
известные под общим названием Евромайдан.

Ответ мэра Львова на странице в социальной сети

Обращение мэра Львова на странице в социальной сети

У Львівському міському управлінні міліції заявили, що силового розгону Євромайдану у Львові не буде

Як повідомив кореспонденту УНІАН начальник Львівського міського управління міліції Сергій Зюбаненко, «міліція у Львові працює в штатному режимі по забезпеченню правопорядку. На даний час задіяно достатню кількість працівників міліції, які охороняють громадський порядок у центрі міста». Очільник львівської міліції також заперечив поширену сьогодні у ЗМІ інформацію, що до Львова підтягуються додаткові сили «Беркуту» з інших областей, які мають на меті розігнати львівський Євромайдан. «Такої команди ніхто не отримував. Це не відповідає дійсності. 

Обращение Конгресса национальных общин Украины и Ассоциации еврейских организаций и общин (Ваада) Украины по поводу разгрома мирной демонстрации на Майдане независимости в Киеве 30 ноября

Впервые за годы независимости в Украине произошли события, которые заставляют нас обратиться за поддержкой к европейским структурам и мировой общественности, поскольку впервые мы увидели реальную перспективу возвращения к тоталитарным советским временам. 
30 ноября на Майдане независимости в Киеве была зверски разогнана мирная демонстрация, которая проходила под лозунгом «За европейскую интеграцию». Десятки невооруженных и не оказывавших сопротивление сотрудникам правоохранительных органов молодых людей были жестоко избиты, получили травмы и повреждения,  десятки – задержаны. 

Звернення Конґресу національних громад України та Асоціації єврейських організацій і громад (Вааду) України з приводу розгрому мирної демонстрації на Майдані незалежності у Києві 30 листопада

Вперше за роки незалежності в Україні відбулися події, що вимагають нас звернутися за підтримкою до європейських структур і світової громадськості, оскільки вперше ми побачили реальну перспективу повернення до тоталітарних радянських часів. 
30 листопада на Майдані Незалежності у Києві по-звірячому було розігнано мирну демонстрацію, що проходила під гаслом «За європейську інтеґрацію». Десятки неозброєних молодих людей були брутально побиті, отримали травми і ушкодження, десятки – затримані органами міліції.

Єврейська тема у світовій класиці


Єврейська тема у світовій класиці – така тема чудового концерту, який відбудеться 3 грудня, о 19.00, у «Шоколадному будинку» (Печерськ, Київ)

Праздник Хануки в Черновцах

27 ноября (24 кислева по еврейскому календарю) ровно в 18 час. на Театральной площади г. Черновцы в торжественной обстановке был зажжен первый огонек на большом ханукальном светильнике, специально установленном Иудейской религиозной общиной Буковины по случаю еврейского праздника Ханука.

Тимоті Снайдер. Комеморативна зумовленість / Втрати через вшанування

Голокосту б не було без Гітлерового антисемітизму та його розуміння ролі євреїв і зображення їх як глобальної загрози для Німеччини. Сказати це - означає визначити необхідну умову німецьких зусиль, спрямованих на винищення євреїв Європи. Та переконливе історичне пояснення будь-якої значимої історичної події має бути множинним, включати у розповідь численні ниточки причинно-наслідкових зв’язків, що у своєму поєднанні є не лише необхідними, а й достатніми.

Проект "Документування синагог Галичини (Україна)"

Галичина як провінція у Габсбурзькій імперії між 1772 та 1918 рр. була не лише територією проживання для поляків, українців, євреїв та німців (разом з австрійцями) до Другої світової війни, але і місцем перетину та співіснування різних культур, мов, релігій та традицій. Водночас, ця територія, яка сьогодні знаходиться частково на теренах Польщі та України, є синонімом як розквіту багатоетнічного та багаторелігійного суспільства, так і руйнування пам’яток, винищення людей у ХХ столітті: зокрема під час Другої світової війни, Голокосту, етнічних чиcток і депортацій та повоєнного забуття і стирання слідів. 

Круглый стол «Правый радикализм в современной Украине: между властью и обществом».

12 ноября в Киеве по инициативе председателя Ваада Украины Иосифа Зисельса состоялся Круглый стол «Правый радикализм в современной Украине: между властью и обществом». В мероприятии приняли участие социологи, политологи и историки, с различных точек зрения осветивших проблему украинского национал-радикализма, ассоциирующегося в последние годы в первую очередь со Всеукраинским объединением «Свобода» .

Полная видео-версия

Публичная лекция председателя Ваада Украины Иосифа Зисельса «Всеукраинское объединение «Свобода»: мифы и и реальность»

13 ноября 2013 г. в Киевском центре прогрессивного иудаизма «Атиква» прошла публичная лекция председателя Ваада Украины Иосифа Зисельса «Всеукраинское объединение «Свобода»: мифы и реальность».

Предлагаем полную запись лекции.

Ханука 5774

Программа Ханукальных мероприятий еврейской общины Киева

В Украине отмечают День памяти жертв Голодомора.

23 ноября Украина чтит память жертв Голодомора.«Все мы, независимо от национальности и религии, должны почтить память безвинных жертв. Это наш долг как граждан Украины. Этим мы подчеркнем: мы единая, сплоченная нация.

Обращение ректора КПИ Михаила Згуровского к студентам по поводу европейского выбора Украины

Дорогі друзі.

Сьогодні Україна постала перед вибором між минулим і майбутнім. 
Цей вибір не можливо робити лише в координатах тимчасових матеріальних благ. Оскільки, будь які кредити та позики, будучи вкинутими в хворе, корумповане суспільство, підуть прахом. Вибір має робитися в координатах моральних і етичних цінностей. Тільки через болісне видужання суспільної моралі, важку працю, справедливі і рівні умови для людей і високі стандарти життя ми можемо прийти до здорового, заможного і гідного суспільства. Лев Толстой сказав: "Якщо людина обрала собі мету, але почала рух до неї не вірним шляхом, то кожен крок по цьому шляху віддаляє її від обраної мети". 

24 ноября в 12.00 на Европейской площади состоится массовый митинг сторонников евроинтеграции.

24 ноября в 12.00 на Европейской площади состоится массовый митинг сторонников евроинтеграции.

Всех, кому небезразлична судьба Украины, призываем поддержать Европейский выбор нашей страны.

 

 

Заява прес-секретаря Білого Дому з нагоди дня пам’яті жертв Голодомору, 21 листопада 2013 року

Вісімдесят років тому український народ зазнав нечуваного страждання внаслідок навмисної політики режиму Йосифа Сталіна.  Українські чоловіки, жінки і діти помирали від голоду, тоді як вирощене ними забирали, намагаючись зламати волю гордого народу.  23 листопада американці шанобливо приєднуються до українців по всьому світу, включаючи численних американців українського походження, у вшануванні пам’яті мільйонів, що загинули безневинно внаслідок цієї штучно влаштованої катастрофи.

ДИВІТЬСЯ ПРЯМУ ТРАНСЛЯЦІЮ Радіо Свобода - о 18:00 з Майдану Незалежності

ДИВІТЬСЯ ПРЯМУ ТРАНСЛЯЦІЮ Радіо Свобода - о 18:00 з Майдану Незалежності 

Михаил Тяглый. Память о Холокосте в современной Украине: государственная политика, общественные инициативы и их взаимодействие

Я попытаюсь вкратце охарактеризовать изменения, произошедшие за годы независимости Украины, прежде всего, в академическом, в историко-исследовательском аспектах — насколько мы продвинулись вперед; затем в области образовательной политики о Холокосте в Украине.

Иосиф Зисельс в онлайн-марафоні «Тиждень Громадянина»

12-15 листопада Центр громадянських свобод та українське інтернет-телебачення Ukrlife.tv (ukrlife.tv) провели телемарафон «Тиждень Громадянина на Ukrlife.TV».Щодня від 12 до 15 листопада (вівторок-п'ятниця) з 10.00 до 14.00 експерти Центру громадянських свобод, низка правозахисників і громадських активістів говорили про проблеми насильства у райвідділках міліції та на мирних зібраннях, про політичних в'язнів нашого часу та про те, чи змінився їх колективний портрет із часів Чорновола та Стуса, про найнебезпечніші законопроекти, що зареєстровані у Верховній Раді України на сьогоднішній день.

Речь главного раввина Великобритании Джонатана Сакса на конференции AIPAC (2013 г.)

Когда я был ребенком, я никак не мог понять одно предложение в Агаде: "Ибо не один только (фараон) хотел погубить нас, но в каждом поколении встают желающие нас погубить". И в детстве я думал, что эти слова относятся к поколению моих родителей, а не моему, родившемуся после Холокоста. Я вырос, не столкнувшись даже с единственным случаем антисемитизма до одного дня, 11 лет назад. Одиннадцать лет назад, наша младшая дочь, которая училась в английском университете, пришла домой в слезах. Она была на митинге против глобализации, который быстро превратился сначала в тирады против Америки, потом против Израиля и затем против евреев. И со слезами на глазах дочь сказала: "Папа, они ненавидят нас!!. Это ужасная ситуация, но она стала реальностью в современной Европе.

Страницы

Subscribe to RSS - ноябрь 2013