Август 2012

Открыт памятник жертвам погрома

В селе Германовка Киевской области торжественно открыт первый за годы независимости Украины памятник жертвам еврейского погрома 1919 года.

 

Вышел из печати августовский номер газеты «ХАДАШОТ».

Вышел из печати августовский номер газеты «ХАДАШОТ».

В номере:

Уманский узел — Вячеслав Лихачев о поисках выхода из тупика жадности и взаимного раздражения;

Кошелек или Небо — раввин Галицкой синагоги Пинхас Розенфельд размышляет на щекотливую тему «иудаизм и деньги»;

Москаль направив Азарову звернення щодо зловживань чернівецького губернатора, написане на ідиш

Нардеп Геннадій Москаль відправив прем’єр-міністру Миколі Азарову офіційне депутатське звернення щодо зловживань голови Чернівецької ОДА Михайла Папієва своїм службовим положенням під час виборчої кампанії. Чернівецький губернатор, грубо порушуючи Закон “Про вибори народних депутатів України”, особисто агітує за кандидатів від Партії регіонів, на чому його неодноразово ловили ЗМІ.Депутатське звернення на ім’я прем’єра написане мовою ідиш...

Фотовиставка «Дзеркало історії. Спогади про мультинаціональні Чернівці».

17 серпня о 17:00 в «Галереї Ратуші» відбулося відкриття фотовиставки «Дзеркало історії. Спогади про мультинаціональні Чернівці». Організатори виставки  з України,  Молдови, Польщі та Німеччини представили гостям вернісажу портрети чернівчан, наших сучасників, а також письменників, поетів, які жили у Чернівцях у минулому столітті. І на окремому альбомному аркуші — їх спогади, або висловлювання. Герої фотопротретів, наші сучасники, отримали у подарунок копію світлини і чудову троянду.
Докладніше на сайті: http://muzejew-news-ukr.16mb.com/?p=782

Для кого приймали закон «Про засади Державної мовної політики»?

 

«46 мільйонів людей розуміють дві мови: російську й українську. Не болгарську мову, не угорську мову, не румунську мову, не єврейську мову, ідиш, чи іврит, я не знаю як там. Ці мови розуміє лише купка людей. Ми говоримо про дві мови, які розуміє увесь народ», – сказав Чечетов.
Пан депутат від провладної партії, яка продавила у парламенті закон, що не відповідає Конституції країни та Європейській хартії реґіональних та міноритарних мов, не мав більше сил витримувати хоч мінімально толерантні стандарти і висловив все, що в душі накипіло.

Генсек ЕАЕК Михаил Членов: отчет о юбилейной сессии "Клеймс Конференс"

15. 08. 2012
Генеральный секретарь Евроазиатского еврейского конгресса Михаил Членов об участии в юбилейной сессии Правления Конференции по материальным претензиям евреев к Германии ("Клеймс Конференс")

Сессия проходила с 9 по 12 июля 2012 года в Вашингтоне (США) и была посвящена 60-летию подписания Люксембургских соглашений, на основании которых выжившие жертвы Холокоста начали получать компенсации от Германии при посредстве <КК>. В сессии участвовали члены Правления <КК> М.А.Трейстер - от Международного союза евреев - бывших узников фашизма (МСЕБУФ) и М.А. Членов от Евроазиатского еврейского конгресса (ЕАЕК).

 

31 июля в Москве на 90-ом году жизни скончался старший сын поэта Бориса Пастернака.

31 июля в Москве на 90-ом году жизни скончался старший сын поэта Бориса Пастернака – известный литературовед Евгений Пастернак.