Заявления

Ваад України виступив із заявою з приводу схвалення представниками України в ООН пакету анти-ізраїльських резолюцій

Ваад України заявляє рішучий протест проти схвалення представниками України в ООН чергового пакету анти-ізраїльських резолюцій. На жаль і на наше величезне розчарування, підтримка подібних постанов із боку України стала системною.

Українські євреї звернулись до Президента, уряду, Кнесету та громадянського суспільства держави Ізраїль

Друзі, ще не пізно приєднатися до союзу демократичних і вільних країн. Україна потребує вашої допомоги. Щодня на наші міста обрушуються десятки безпілотників іранського походження. Ізраїль безумовно має технології ефективної боротьби з подібною загрозою. Допоможіть Україні зменшити кількість невинних жертв нелюдської аґресії.

Громадяни різних етнічних ідентичностей проголосили підтримку Україні

Україна ‒ мирний дім для всіх нас. Мирний дім, у якому ми зберігаємо радість щасливого родинного життя, теплої дружби, плідної праці та креативних проєктів, мистецтва, науки, бізнесу, громадського активізму та державної роботи... Ми закликаємо світ підтримати Україну всіма можливими способами на захист суверенітету та територіальної цілісності, миру та безпеки.

Звернення українських євреїв до федерального канцлера Німеччини було надіслане до керівництва країни

«Україна моя Батьківщина. Моє дитинство та юність пройшли в Житомирі. Там поховані мої пращури. В Україні живе мій син з сім‘єю. Мені не байдуже все те, що сьогодні коється в Україні.
Закликаю світову спільноту зупинити російську воєнщину, – такий коментар надала одна з підписанток Звернення.

Українські євреї звернулись із зверненням до федерального канцлера Німеччини

Перед обличчям можливої ескалації російської збройної агресії щодо нашої країни, ми вважаємо за необхідне закликати Вас до більш рішучих дій, спрямованих на опір агресії РФ, і тільки після успіху – на стабілізацію ситуації. Ми з повною відповідальністю стверджуємо: в умовах, що склалися, перешкоджання постачанням озброєння в Україну через систему закупівель НАТО може бути інтерпретовано тільки як поступка під тиском Кремля, що невиправдано з логічної точки зору та просто неприпустимо – з моральної.

Все – заради того, щоб дискредитувати людину, яка послідовно відстоює свої погляди – Президія Вааду України

Численні тексти і українців, і євреїв на підтримку Йосифа Зісельса набагато вагоміші, ніж чергові інсинуації його опонентів.

Заява Вааду України з приводу ситуації на Близькому Сході

Ваад України сподівається, що стійкість Ізраїлю і тверда позиція міжнародного співтовариства найближчим часом дозволять знизити градус напруженості.

Наші серця з народом Ізраїлю, ми молимось за припинення насильства і швидке повернення до мирного життя.

Громадські активісти різних національностей закликають не підтримувати російський проєкт меморіалу Бабин Яр

Відомі митці, науковці, громадські активісти різних національностей звернулися до мера столиці та Київради з відкритим листом, у якому закликають не підтримувати російський проєкт меморіалу Бабин Яр та не передавати йому землю в користування. Збір підписів триває https://forms.gle/Jj2yKYDgj1emrP1f8
 
.

Заява Координаційної ради Вааду України про підтримку ініціативної групи зі збереження пам’яті жертв нацизму в Самборі

Найбільшу нашу стурбованість викликає та обставина, що спроби пошуку компромісу у вирішенні складного питання вшанування пам’яті жертв нацизму різних національностей, віросповідань і політичних поглядів супроводжувались у в деяких ЗМІ та соціальних мережах, як антисемітськими виступами, так і різкою й некоректною критикою з виразним українофобським підтекстом...

Спільне вітання Єврейської конфедерації України й Асоціації єврейських організацій та громад (Вааду) України у зв’язку з візитом Біньяміна Нетаніягу в Україну

Візит прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаніягу в Україну можна без зайвого пафосу назвати історичним. 20 років – а саме стільки минуло з моменту попереднього відвідування Києва главою уряду Ізраїлю – це ціла епоха, яка змінила обидві країни.

К протесту украинских еврейских организаций против прославления Колиивщины присоединился Всемирный еврейский конгресс


Всемирный еврейский конгресс (WJC) присоединился к протесту украинских еврейских организаций против прославления Колиивщины, и выразил озабоченность в связи с попытками прославления резни, в которой погибли тысячи людей.

Заява Єврейської Конфедерації України з приводу заходів на 250 річчя Коліївщини


Тривожні часи та драматичні події, що сьогодні переживає Україна, без сумнівів вимагають від усіх органів влади, політичних партій та громадських організацій виважених дій та заяв, що йдуть на користь країні. На жаль, до таких дій, на нашу думку, не належить рішення Київської міської ради провести у столиці урочисті заходи в ознаменування 250-річчя Коліївщини.

Заява керівництва основних єврейських об’єднань України з приводу урочистих заходів в ознаменування 250-річчя Коліївщини

Характерно, що навіть Тарас Шевченко, якого автор Пояснювальної записки цитує нібито на підтвердження такого підходу, назвав Коліївщину «кривавою трагедією».

Tags: 

Ваад України висловив стурбованість рішенням Київради провести у Києві урочисті заходи в ознаменування 250-річчя Коліївщини – заява

Асоціація єврейських організацій і громад (Ваад) України висловлює серйозну стурбованість рішенням Київської міської ради провести у Києві урочисті заходи в ознаменування 250-річчя Коліївщини.

Пояснювальна записка до проекту рішення, прийнятого 17.05.2018. підписана депутатом Київської міської ради, членом депутатської фракції Всеукраїнського об'єднання «Свобода» Юрієм Сиротюком, свідчить про те, що міськрада планує заходи, витримані в дусі прямолінійної героїзації учасників «повстання українців проти свавілля польських окупантів», для «вшанування «національних героїв – гайдамаків». В обґрунтуванні необхідності проведення урочистостей стверджується, що «національна свідомість, яка ґрунтується на своїй, відмінній від сусідніх, історичній долі – обов'язкова умова етнічного єдності».

Заявление Еврейского дипломатического корпуса Всемирного еврейского конгресса в связи с действиями террористической группировки ХАМАС


Насильственные  протесты на границе Израиля и Газы привели к гибели десятков человек. 15 мая палестинские арабы отмечают Накбу, день «катастрофы», вызванной фактом образования государства Израиль. Палестинские арабы заявляют, что целью их мирных демонстраций является ненасильственный протест, однако под контролем террористов Хамаса любое мероприятие рискует превратиться в кровавую бойню.  События этой недели стали кульминацией демонстраций, организуемых Хамасом в течение последнего месяца.

Заявление Украинского Союза Еврейских Студентов на тему "польских законов"


В Украине проживает 300 тысяч евреев, из которых более 200 тысяч — молодые люди до 35 лет, осознающие свою идентичность и причисляющие себя к еврейскому народу. Они — живое свидетельство возрождения еврейской жизни на территории Украины и Восточной Европы, которое было бы невозможным без трудоемкого и активного диалога между евреями и гражданами других стран, подпавших под нацистский режим во время Холокоста.

Группа «Первое декабря»: Война всех против всех не только началась, но и вошла в острую фазу


Украинское гражданское общество, в том числе Инициативная группа «Первое декабря», не раз предупреждало наш политикум и других активных участников политических событий, но война всех против всех не только началась, но и вошла в острую фазу.

Звернення Вааду України до Президента України з приводу голосування за антиізраїльську резолюцію в UNESCO

13 жовтня виконком UNESCO проголосував за антиізраїльську резолюцію, внесену низкою арабських країн, яка містить різке засудження Ізраїлю за нібито порушення прав мусульман в Єрусалимі. Словосполучення «Храмова гора» в резолюції взагалі відсутнє (вона називається за мусульманською традицією «Харам аш-Шаріф»), так само «Стіна плачу» названа «Аль-Бурак», всі назви прилеглих територій наведено в резолюції UNESCO лише по-арабськи, що іґнорує історичний зв’язок єврейського народу з його головними святинями.

Об усталости от совести. Обращение к европейской общественности


Почти каждому крупному историческому потрясению в Европе предшествовала усталость. Усталость от совести. С особой жестокостью это правило выразилось в ХХ веке. Эта трагическая закономерность отнимает право молчать теперь, когда неуверенность снова воцарилась в Европе.

Анджей Дуда: В Польше нет места антисемитизму


4 июля президент Польши Анджей Дуда отдал дань памяти жертвам еврейского погрома, который произошел в городе Кельце в 1946 году. В своем выступлении глава Польши подчеркнул, что в стране нет места каким-либо предубеждениям, в том числе ксенофобии, расизму и антисемитизму. «Такое поведение следует осуждать. Только тогда Польша будет свободным государством для всех своих граждан», - сказал он.

Страницы

Subscribe to RSS - Заявления