Волонтерский Пресс-центр сайта Ваада

Презентация концепции комплексной мемориализации Бабьего Яра – несколько мнений ее участников

 

В конференц-зале Национальной академии наук Украины 20 ноября 2019 года состоялась презентация концепции комплексной мемориализации Бабьего Яра.

 Данное мероприятие прошло с участием руководителей еврейских организаций и активистов еврейской общины Украины.

Почав роботу Волонтерський прес-центр

Керівниця проекту з боку Національного Таврійського університету ім. В. І. Вернадського - директорка Інституту філології та журналістики, професор С. Л. Кузьміна.
Керівниця з боку Вааду України і СФУ - виконавча директорка СФУ, шеф-редакторка сайту Вааду України Є. Заславська.

У музеї театрального, музичного та кіномистецтва України проходить виставка ”З історії єврейських театрів ”

У музеї театрального, музичного та кіномистецтва України, що знаходиться на території Києво-Печерської лаври, проходить виставка  ”З історії єврейських театрів ”. Виставка проходить з 25 вересня по 30 листопада та присвячена діяльності єврейських театрів на території України.  На експозиції представлені різноманітні макети та фото до єврейських вистав минулого століття. 

Бабий Яр: 13 моих родственников лежит здесь...

Воскресенье, 29 сентября 2019 года. Майя Михайловна и Лев Викторович – пожилая еврейская пара, пришедшая в этот печально известный день с цветами и лампадами к памятнику "Менора". Оба родом из Киева и не понаслышке знают о трагедии 78-летней давности. Будучи детьми, они чудом спаслись от расстрела нацистами в Бабьем Яру: она эвакуировалась с отцом, он – с матерью и младшей сестрой. 

29 сентября 2019 года состоялся Марш памяти трагедии в Бабьем Яру

29 сентября 1941 года — день начала массовых расстрелов в Бабьем Яру. В этом году на него приходится 78-ая годовщина памяти погибших там евреев и других неугодных нацистам народов. Эта трагедия оставила глубокий след в истории нашей страны, который не стирается на протяжении 78 лет и не сотрётся уже, наверное, никогда.

«Голос крові брата твого волає до мене з землі», - у Києві відбулася Хода в День пам'яті жертв Бабиного Яру

Бабин Яр – ця трагічна подія й понині викликає величезний біль, сум та сльози. Сьогодні, 29 вересня 2019 року, ми вшановуємо 78-му річницю з дня цього жахливого масового вбивства.

У Києві працює виставка «З історії єврейських театрів. Україна XX століття»

25 вересня 2019 року в Музеї театрального, музичного та кіномистецтва України відбулося відкриття виставки «З історії єврейських театрів. Україна XX століття». Це, насправді, вагома за своєю значимістю подія.

Музей театрального мистецтва в Україні відкрив нову експозицію

Історія походження цього музею лежить ще з часів початку 20 століття. Музей був заснований в 1923 році, в мистецькому об'єднанні «Березіль», яким керував Л. Курбас. Цей музей почав збирати всі архіви з вистав Єврейських театрів, це були: фотографії, програми з вистав, макети, афіши, тощо. Після війни був створений в 1954 році спеціальний фонд для того, щоб приховати всі матеріали, які непотрібно було бачити відвідувачам, оскільки дуже часто такі матеріали знищувалися. Сюди потрапили матеріали пов'язані з Л. Курбасом і польськими та єврейськими театрами. У 80-х роках ці матеріали все-таки опублікували.

Subscribe to RSS - Волонтерский Пресс-центр сайта Ваада