Май 2020

Пішов з життя Мойсей Фішбейн

На изображении может находиться: 1 человек, небоскреб

Мойсей Фішбейн – визначний український поет і перекладач, лауреат премії імені Василя Стуса, член Українського Центру Міжнародного PEN-клубу та Національної спілки письменників України.

 

Клеймс Конференс и Шули Натан поздравили переживших Холокост с Днём Иерусалима

Вечером 21 мая жильцы комплекса социального жилья Амигур в Кфар Сабе, большинство которых - пережившие Холокост, приняли участие в праздничном мероприятии, организованном для них Клеймс Конференс в честь Дня Иерусалима.

Полина Шеперд и Ефим Черный о языке идиш и Форуме песни на идиш

22 мая в преддверии открытия Форума песни на идиш состоялась встреча  с Полиной Шеперд и Ефимом  Черным. Организаторами встречи стали онлайн-студия "Лимонад" и Ваад Украины.

Вышел майский номер газеты «Хадашот»

В номере:

Червонец, выбитый зуб и черная хупа — как евреи с эпидемиями боролись — на протяжении веков евреев практиковали противоэпидемиологические ритуалы, большинство из которых были «завязаны» на кладбищах.

24 мая в он-лайн режиме начнет работу Форум песни на идиш

Среди участников Форума, концерты и встречи которого будут проходить дважды в неделю, – около 40 музыкантов из России, Молдовы, Великобритании, Канады, Австрии, Нидерландов, Эстонии, Франции, Латвии, представляющих  разные направления и жанры песен на идиш. «Изюминкой» каждого выступления станут мировые премьеры идишской  песни.

Иосиф Зісельс – Скандал навколо Хржановського – це усе відволікає від путінської суті проєкту

Завдяки цьому скандалу привернуто увагу до Бабиного Яру і до того, що робиться навколо нього. Коли виникне справжня загроза будівництва, я впевнений, що громадянське суспільство постане, як тоді — у 2003-2005 роках — і на цьому буде кінець.

Tags: 

Обращение украинской культурной и научной общественности по поводу мемориализации Бабьего Яра

Мы, представители украинского культурного и научного сообщества, обращаемся к Президенту Украины, Премьер-министру и Кабинету министров Украины, Киевскому городскому голове и Киевскому городскому совету с требованием взять на себя, в сотрудничестве с гражданским обществом, действенную ответственность и непосредственный контроль над созданием мемориального комплекса в Бабьем Яру, что пресекло бы внешнее деструктивное или манипулятивное влияние на этот процесс.

Йоханан Петровський-Штерн – Нинішній проєкт під проводом пана Хржановського слід закрити назавжди

І нарешті, звертаюся до президента України: пане Зеленський, хай би як ви до цього ставилися... Жертви Бабиного Яру належать вам і мені. Якщо український уряд не може спонсорувати музей, то нехай учасники цього проєкту долучаться до роботи над майбутнім меморіяльним центром на громадських засадах, щоб уникнути політичних маніпуляцій і корупції.

Йосиф Зісельс – Це має бути саме український погляд на Голокост

«Це має бути саме український погляд на Голокост. І ані росіяни, ані будь-хто інший не мають що тут робити, бо ми самі маємо вибудовувати свою політику пам’яті. І Бабин Яр – це нашу випробування. Цей проєкт треба робити внутрішніми силами України», – переконаний Йосиф Зісельс.

Йосиф Зісельс – "победобесие", яке ми зараз бачимо в російській політиці, буде проходити через цей "музей"


– Я займаюся меморіальними проєктами, присвяченим жертвам Голокосту, вже понад тридцять років. Багато років беру участь у всіх подіях навколо Бабиного яру. І я воюю з цим російським проєктом Меморіального центру вже понад 4 роки. Але моє ставлення до цього листа є досить критичним. Єдиний його позитив полягає в тому, що він привертає увагу до цієї проблеми.

В’ячеслав Ліхачов – корінь проблеми з Хржановським, що "Меморіял" – це приватний проєкт

Це повністю приватний проєкт, власник якого може собі дозволити все. Це корінь проблеми з Хржановським. До речі, я не виключаю, що не так-то й просто його зняти.

Понад 700 українських діячів звернулися до влади щодо "російського" проекту меморіалізації Бабиного Яру

Приводом для звернення став черговий скандал навколо діяльности Меморіяльного центру Голокосту «Бабин Яр» (МЦГБЯ), заснованого 2016 року з ініціятиви та коштом російських бізнесменів Міхаіла Фрідмана, Павла Фукса та Германа Хана. Від самого початку цей проєкт викликав суттєві заперечення представників української наукової спільноти і єврейської громади через накинуту спонсорами-замовниками неприйнятну ідеологію та обрану ділянку для будівництва, розташовану на території колишніх київських кладовищ.

Над победами нашими встают пьедесталы, которые выше побед: 9 мая – день рождения Булата Окуджавы

Булат Окуджава: «Всего лишь капелька свинца – зато как рана ...

"...У нас на Арбате жил Ленька Гаврилов, рыжий, очень милый парень. Он совсем не был "королем", но мне было ужасно жалко, когда он погиб. Его смерть казалась особенно обидной, нелепой, и я дал его имя герою моей песни..".

Дмитро Золотухін – Наративне регулювання, або як ми маємо скористатися методами Іллі Хржановського

Концепт, представлений у 2018-му році Карелом Беркхофом, розповідає про те, що саме буде нести у світ проект BYHMC.
А концепт Іллі Хржановського показує, як саме він це буде здійснювати.

ВІДЕО – Йосиф Зісельс. Українські та єврейські дисиденти: від спільної боротьби до самореалізації в національних державах

У 1960-70-х роках у Радянському Союзі з'явився примітний феномен, коли невелике, але постійно зростаюче коло людей, зазвичай названих дисидентами, стало відкрито критикувати політику уряду і вимагати дотримання громадянських, релігійних і національних прав. Як же після десятиліть терору, в умовах жорсткого ідеологічного контролю і постійного «промивання мізків» міг виникнути цей гідний подиву виклик режимові?

COVID-19 и еврейские общины. Результаты мониторинга

По состоянию на 4 мая 2020 года состоялось четыре опроса в 49 городах Украины из 21 области, из которых видно, что среди большинства членов общины нет заболевших короновирусом COVID-19.

Международная конференция «Алеф-Бет. Сионизм» проходит в онлайн-формате

Вместо запланированной однодневной конференции, международная встреча «Алеф-Бет. Сионизм» превратилась в целый ряд образовательных мероприятий.
Часть докладов, посвященных различным аспектам сионизма, была представлена онлайн.