Декабрь 2019

Благодійники заснували щорічну українсько-єврейську літературну премію

Благодійна організація "Українсько-єврейська зустріч" заснувала щорічну українсько-єврейську літературну премію "Зустріч".

Премія присуджуватиметься за твори художньої й документальної літератури, які розглядають, цілком чи частково, різноманітні аспекти українсько-єврейського досвіду. Премія становитиме 6000 євро й присуджуватиметься щороку, починаючи з вересня 2020 року, - повідомляють у прес-службі благодійної організації ʺУкраїнсько-єврейської зустрічі", передає ГалІнфо

Письменник Мойсей Фішбейн потребує допомоги на лікування

Він потребує допомоги для проведення операції за кордоном та подальшої реабілітації. З цією метою його колеги з Українського ПЕН ініціювали збір коштів.

Памяти Александра Владимировича Клюзнера

Вклад Александра Владимировича в развитие еврейского движения в Украине, его щедрость и преданность интересам общины заслужили добрую память украинского еврейства.

У дні Хануки відбулася благодійна акція “Hope 4 Hanukkah”

В останній тиждень 2019 року, а саме на цей тиждень минулого року припали дні Хануки вже в восьмий раз відбулася благодійна акція “Hope 4 Hanukkah”, започаткована свого часу Юлією Гольденберг, Головою Правління Всеукраїнського Благодійного Фонду «Заради тебе» та Вікторією Годік, Співголовою Комітету Дипломатичного корпусу Всесвітнього Єврейського Конгресу. 

«Дарконная алия»: нужна ли она Израилю?

Около месяца назад в газете «Макор ришон» появилась статья Цвики Кляйна, в которой утверждалось, что после вступления в силу закона Одеда Форера (НДИ), позволяющего получить паспорт (как обычный — «теудат зеут», так и заграничный — «даркон») одновременно с гражданством Израиля, тысячи жителей России и других стран СНГ стали приезжать в Израиль лишь для того, чтобы получить синюю книжицу, которая дает право на безвизовый въезд в десятки стран Запада, и сразу после этого возвращаются домой. Впрочем, некоторые представители «паспортной алии» остаются, чтобы получить «корзину абсорбции» в десятки тысяч шекелей, и покидают страну уже после этого.

В Києві провели Міжконфесійну Хануку

Захід, який проводиться вперше – ініціатива. Вдруге – можна вважати традицією. Саме традиційно під час Хануки Всеукраїнський благодійний фонд «Заради тебе» та громада консервативного іудаїзму МАСОРЕТ провели запалювання другої ханукальної свічки у рамках заходу «Заради світлу». Під чарівні звуки джазу в залі зустрілися не тільки представники «Заради тебе» та МАСОРЕТ а й Джоел Ліон, Посол Держави Ізраїль в Україні, Посол Литви Марюс Януконіс, Посол Великої Британії  Мелінда Сіммонс

Иосиф Зисельс о ситуации в Украине. Выступление на семинаре им. К. Штивельмана. Кфар-Саба. Израиль

Иосиф Зисельс рассказывает о проекте создания мемориального центра евреев Буковины "Бейт-Кадишин" в Черновцах и о сегодняшней политической ситуации в Украине. Выступление на семинаре им. Карла Штивельмана в Кфар-Сабе (Израиль) 20 декабря 2019 г.

160.000 репатриантов из бывшего СССР навсегда покинули Израиль

За последние 29 лет в Израиль прибыли 1,4 млн репатриантов, 160.000 из них уехали из страны и не вернулись. Эти данные приведены в отчете ЦСБ, опубликованном в понедельник, 16 декабря 

Публикация приурочена к Международному дню мигранта, который, по решению ООН, ежегодно отмечается 18 декабря.

И. Зисельс. Я рассматриваю еврейскую жизнь как существенную часть гражданского общества в Украине. К 30-летию Ваада СССР

Во второй половине декабря 2019 года исполняется 30 лет со времени проведения Первого съезда независимого еврейского движения в СССР, одним из итогов которого явилось создание Конфедерации еврейских организаций и общин (Ваада) СССР-СНГ. Обо всем этом мы беседуем с Иосифом Зисельсом – участником подготовки и проведения указанного съезда.

Йосиф Зісельс та Нестор Воля. Розмова про сучасне

Йосиф Зісельс розповів про юнацькі роки в радянські часи, як він почав цікавитися самвидавом, про дисидентство. Також розмова йшла про Нормандську зустріч у Парижі.

Йосиф Зісельс. Незалежність важливіша дешевого газу. І це треба пояснювати

Програма "Вересень +1". Гість - Йосиф Зісельс від 11 грудня 2019 року
Україна просунулася по багатьох напрямах, більше, ніж за попередні роки. Хоча ми були у стані війни. І це тому, що у нас був президент Петро Порошенко. 

«Сидиш і чекаєш» - у Києві відбулась презентація проєкту пам’ятного знаку «Справи Бейліса»

«Цей проєкт дуже вдало вписується в простір, що мімікрує під автобусну зупинку. Він дуже природнім чином залучає глядача до переживання того досвіду, який, можливо, переживав Бейліс, адже як і він, людина, що знаходиться на зупинці – сидить і чекає» - Марія Ланко, експертка конкурсу.

Олег Ростовцев. Бабин Яр не вичерпується одним Голокостом, як Голокост не вичерпується одним Бабиним Яром

Під час Презентації та обговорення концепції комплексної меморіалізації Бабиного Яру члени робочої групи відповіли на кілька запитань, в тому числі, чи вірять вони, що за їхнього життя презентована концепція буде реалізована Олег Ростовцев, член правління єврейської общини міста Дніпро.

Йосиф Зісельс. Владі можна запудрити мізки, а громадському суспільству - ні

Під час  Презентації та обговорення концепції комплексної меморіалізації Бабиного Яру члени робочої групи відповіли на кілька запитань, в тому числі, чи вірять вони, що за їхнього життя презентована концепція буде реалізована. На питання щодо комплексної меморіалізації Бабиного Яру відповідав співпрезидент Асоціації єврейських організацій і громад України Йосиф Зісельс.

Віталій Нахманович. Уся ця концепція не про те, що зробити в Бабиному Яру, а що в Україні заважає це зробити

Під час  Презентації та обговорення концепції комплексної меморіалізації Бабиного Яру члени робочої групи відповіли на кілька запитань, в тому числі, чи вірять вони, що за їхнього життя презентована концепція буде реалізована. Віталій Нахманович, провідний науковий співробітник Музею історії міста Києва, відповідальний секретар Громадського комітету із вшанування пам'яті жертв Бабиного Яру.

Геннадій Боряк. Я відчуваю зв'язок із темою Бабиного Яру через тоталітаризм, який я не сприймаю

Геннадій Боряк - член-кореспондент НАНУ, заступник директора Інституту історії України НАНУ. Інтерв'ю на Презентації та обговорення концепції комплексної меморіалізації Бабиного Яру.

В Киеве состоится презентация проекта памятного знака «Дела Бейлиса»

В течение августа-сентября 2019 году в Киеве состоялся закрытый заказной конкурс на лучшую идею памятного знака «Дела Бейлиса». 

Инициатором конкурса стал Вячеслав Москалевский, кураторам проекта – Пономарева Анастасия, организатором – независимая урбанистическая агентство «Урбан Кураторы». Почти единогласным решением жюри было выбрано работу Анны Звягинцевой. Архитекторами проекта выступило архитектурное бюро ФОРМА. 

В Пирятине открыли памятный знак евреям – жертвам нацизма

В понедельник, 9 декабря, в Полтавской области на территории массового расстрела евреев Пирятина был открыт памятный знак.

Об этом сообщается на сайте Пирятинского городского совета.

Д-р Борис Штивельман. Израильский лицей – как научить учиться не ради оценок

"Всего каких-нибудь 50-70 лет назад считалось, что Израиль готовит себя к плавильному котлу, куда забрасывают метал, который переплавляет их в такой необычный и крепкий спав по названием "еврейский народ". 

 

15 грудня відбудеться лекція-дискусія «Як і навіщо вивчати єврейську спадщину України?»

Українська асоціація юдаїки, магістерська програма з юдаїки в НаУКМА та єврейський центр «Халом» запрошують 15 грудня о 19:30 на лекцію-дискусію «Як і навіщо вивчати єврейську спадщину України?», що відбудеться в рамках науково-популярного лекторію УАЮ «Євреї України: від Давньої Русі до Незалежності».

Tags: