У заповіднику «Бабин Яр» знищено інсталяцію шофара

Співаки та музиканти проєкту «Свідок» під час виступу.
Київ, 29 вересня 2016 року. Фото: uacrisis.org та РС.

 

На території Заповідника «Бабин Яр» знищено інсталяцію шофара (єврейського ритуального музичного інструменту), котрий був частиною меморіальної кампанії «СВІДОК», розробленої Українським кризовим медіа-центром до 75-х роковин трагедії у Бабиному Яру на замовлення Всесвітнього єврейського конгресу з лаконічним побажанням: «Це має бути щось надзвичайне».

Ця інсталяція – частина проєкта-переможця у категорії Entertainment Lions for Music, де Україна завоювала свою першу бронзу на міжнародному фестивалі реклами «Каннські Леви» у 2017-му році.

Проєкт «Свідок» – нагадування про одну з найбільших глобальних трагедій ХХ століття.

Зворушливий і проникливий спів дітей з музикою символізують вітер, що став свідком страшних подій і нагадує нині сущим: життя перемагає, а пам’ять буде жити.

За інформацією Радіо Свобода інсталяцію вперше представили восени 2016 року, коли уряд спільно з організацією Ukrainian Jewish Encounter провів концерт у меморіальному парку «Бабин Яр», вшановуючи пам’ять невинних 34 тисяч осіб, страчених у вересні 1941-го.

Автор музичного твору «Свідок» – один із провідних українських композиторів Святослав Луньов переконаний, що робота над цим проектом назавжди змінила всіх його учасників.

 

Возможно, это изображение (на открытом воздухе)

08 липня 2021 р.
Фото: Нестор Воля

Як повідомив на сторінці у Фб блогер Нестор Воля, роботи проводяться на замовлення Національного Історико-Меморіального Заповіднику «Бабин Яр».
Виконавець робіт – Благодійна Організація «Меморіал Голокосту «Бабин Яр».  
Роботи ведуться під охороною від фірми «Гепард». 
Дозвіл на проведення робіт, який був представлений блогеру охоронцями, датований вереснем 2020 року.

Чи узгоджено дії по знищенню інсталяції шофара з керівництвом Всесвітнього єврейського конгресу та іншими учасниками проєкту, не відомо.