Конфлікт з єврейською громадою у Коломиї – знову вандалізм на єврейському кладовищі

До и після вандалів. Фото: dzerkalo.media

13 січня о 1 годині ночі на єврейському кладовищі, що на вул. Чехова, зловмисники зірвали чотири відеокамери і знову підпалили молитовну капличку – охель. Яків Заліщикер, голова місцевої єврейської громади, – у відчаї: таких збитків їхня община в Коломиї ще не зазнавала за роки незалежності.

Як повідомляє “Дзеркало Коломиї”, уперше невідомі підпалили капличку в ніч на 19 вересня 2015 року. Після тих подій єврейська община оголосила винагороду – 10 тисяч гривень тому, хто знайде злочинців, які підпалили їхню святиню.

Уперше невідомі підпалили капличку в ніч на 19 вересня 2015 року.

Невдовзі було вчинено повторний підпал, в результаті якого пошкоджено дах та стіни. Утім зловмисники не зупинилися і на цьому: 13 січня цього року о 1 годині ночі намагалися підпалити охель втретє, проте суміш, якою облили каплицю, на щастя, не розгорілася.

Яків Заліщикер спробував описати журналістам той вечір. Почалося все з того, розповідає він, що один із зловмисників спочатку погрожував, мовляв, підірве кладовище до 3 кілометрів, адже «на нього надійшло багато скарг».

«Ця людина ходила по кладовищі і щось довго розглядала. Потім я зрозумів, що він шукав відеокамери, вже готуючись до злочину. Я йому пояснив: якщо є скарги, нехай подають їх у місцеву раду, так буде законно», – розповідає Яків Заліщикер.

26 грудня минулого року о пів на 23 годину камери спостереження зафіксували машину, з якої вийшло троє юнаків. Вони пройшли через центральний вхід до стіни з меморіальними плитами. Спершу молодики намагалися відірвати їх брусками, та, зіткнувшись з невдачею, взялися за ломи, за допомогою яких розбили приблизно 42 пам’ятні плити. Ними колись були вимощені подвір’я біля будинків коломиян, серед них й надгробні плити, знайдені торік біля ратуші. Ще чимало надгробків з вулиці Франка, де колись містилося ґестапо. Пам’ятники Леніну та Кірову в місті також стояли на цих надгробних єврейських плитах.

За словами Якова Заліщикера, цим плитам майже 200 років, їх відривали так, що ті падали і розколювалися. Процес тривав близько 20 хвилин. На відео видно, як вздовж кладовища проходять люди, та поліцію тієї ночі так ніхто і не викликав.

Голова єврейської громади передав всі необхідні матеріали правоохоронним органам, зараз ведеться слідство. Чоловік стверджує, що знає імена двох правопорушників. Також Яків Заліщикер впевнений у тому, що два останні злочини скоїли одні й ті самі особи, адже це можна легко ідентифікувати за статурою, яку зафіксували відеокамери.

«Така організація, як Ку-клукс-клан і різні інші фашистські речі, якими вони обписували стіни каплиці, а також синагоги, є забороненими в Україні. Звідси й висновок», – додає наостанок Яків Заліщикер.

Конфлікт з єврейською общиною у Коломиї тягнеться ще від вересня, саме тоді їхні представники закрили всі входи до міського скверу по вул. Чехова. Люди, які того дня навідалися до парку, побачили оголошення на аркуші формату А4 такого змісту: «У зв’язку з роботами по благоустрою та з метою забезпечення безпеки відвідувачів доступ до кладовища буде закритий з 17.09.2015 р. по 01.10.2017 р.».

Своє рішення поставити входи на замки пояснили початком ремонтних робіт з благоустрою меморіального комплексу.

Джерело: http://dzerkalo.media

Adidas Yeezy shoes
рубрика: