15 грудня відбудеться лекція-дискусія «Як і навіщо вивчати єврейську спадщину України?»
Українська асоціація юдаїки, магістерська програма з юдаїки в НаУКМА та єврейський центр «Халом» запрошують 15 грудня о 19:30 на лекцію-дискусію «Як і навіщо вивчати єврейську спадщину України?», що відбудеться в рамках науково-популярного лекторію УАЮ «Євреї України: від Давньої Русі до Незалежності».
Що науковці мають на увазі під виразом «єврейська спадщина»? Як вивчення історії й культури євреїв допомагає глибше дослідити історію України і Східної Європи в цілому? Чим воно корисне для розуміння української сучасності?
Які дисципліни об’єднує поняття «юдаїка» й навіщо вони потрібні? Де навчають єврейських студій і хто саме досліджує теми, пов’язані з історією, культурою й релігійним життям євреїв на українських теренах? Що мотивує українських студентів вивчати побут і філософію єврейства та будувати кар’єру саме в цій галузі? Яких знань і навичок вони потребують?
Котрі з напрямів єврейських студій у наш час є найбільш перспективними? Які дослідницькі проблеми постають на перетині юдаїки з цифровою гуманітаристикою, ґендерними та квір-дослідженнями?
Відповіді на ці та інші питання разом зі слухачами шукатимуть українські дослідники і дослідниці юдаїки.
У дискусії беруть участь:
Віталій Черноіваненко — президент Української асоціації юдаїки, співкерівник магістерської програми з юдаїки в Національному університеті «Києво-Могилянська академія»;
Надія Уфімцева — дослідниця історії єврейського книгодрукування й історії читання, аспірантка НаУКМА;
Владислава Москалець — координаторка програми єврейських студій Українського католицького університету.
Модератор:
Сергій Гірік — старший науковий співробітник Державної наукової установи «Енциклопедичне видавництво».
Лекція відбудеться у неділю 15 грудня 2019 року о 19:30 у приміщенні єврейського центру «Халом» (вул. Казимира Малевича 86-о, ауд. 302).
Вхід безкоштовний, форму для реєстрації розміщено за посиланням.
Реєстрація триває до 22:00 14 грудня.
Лекторій Української асоціації юдаїки відбувається за сприяння Голландського єврейського гуманітарного фонду.
Air Max 270 Men