Ваад України обрав Едуарда Шифріна на посаду співпрезидента
Звітно-виборча конференція Вааду України 8 травня 2025 року обрала Едуарда Шифріна на посаду співпрезидента Асоціації єврейських громад та общин. Рішенням конференції Вааду України Едуарду Шифріну надано представницькі та фандрейзингові функції.
На фото: Едуард Шифрін та Йосиф Зісельс під час Генеральної Асамблеї Світового єврейського конгресу
За його обрання проголосували 96 делегатів-членів Вааду України, проти – 0, утримались – 0. Делегати представляли 21 область: Волинська, Вінницька, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Київська, Київ, Львівська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Черкаська, Чернівецька, Чернігівська, Харківська, Херсонська, Хмельницька.
Під час звітно-виборчої конференції Едуард Шифрін представив своє бачення діяльності на цій посаді, а також наголосив на важливості представлення України у всіх єврейських організаціях під час війни і представлення українсько-єврейської общини у Світовому єврейському конгресі.
Вже 18 травня 2025 року Едуард Шифрін разом з делегатами Вааду України і, зокрема, виконавчим співпрезидентом Йосифом Зісельсом, взяв участь у Генеральній Асамблеї Світового єврейського конгресу в Єрусалимі, де Едуарда Шифріна було обрано віце-президентом від України.
Для довідки.
Едуард Володимирович Шифрін — підприємець, колишній співвласник металургійного гіганта «Запоріжсталь», діяч української єврейської громади.
Здійснює активне фінансове сприяння в реалізації єврейських общинних програм в Україні та в світі. Фінансував реконструкції найстарших синагог Києва та Запоріжжя, а також побудову Єврейського освітнього центру.
У минулому Віце-президент Єврейської Конфедерації України. Член опікунської ради Київської Міської Єврейської Громади. Обіймав посаду регіонального віце-президента World Jewish Congress. Головний спонсор Jewish Book Week в Великобританії.
Після початку повномасштабної агресії Росії проти України в 2022 році Шифрін та члени його родини перераховували кошти українським організаціям на допомогу людям в зонах бойових дій та зонах ризику, включно з Британською World Jewish Relief. За діяльність на користь України у 2023 році нагороджений медаллю "Хрест Свободи" Православної Церкви України.
Займається літературною, музичною та релігіознавчою діяльністю. Автор теорії «Каббала Інформації». Регулярно публікує статті на цю тему в ізраїльскому виданні «The Jerusalem Post».
Народився 1960 року в Дніпропетровську. Батько – професор Володимир Мойсейович Шифрін, відомий науковець-металург. Едуард Шифрін закінчив Московський інститут сталі і сплавів на фізико-хімічному факультеті, 10 років працював на запорізькому заводі «Дніпроспецсталь», пройшов шлях від помічника майстра цеху до співвласника заводу. Кандидат технічних наук. Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки.
Одружений, має трьох дітей.