Олег Вишняков: про людську працьовитість і віру у власні сили

Сьогодні мій пост - про людську працьовитість і віру у власні сили.
Уявіть собі безводну пустелю, в якій немає нічого, крім каменів, піску і палючого сонця. Якщо я скажу, що при бажанні навіть у ній можна заробляти сотні тисяч доларів, що ви вирішите? Я б подумав, що мене хочуть обдурити.
Однак, ізраїльтяни доводять протилежне: сьогодні ізраїльські підприємці успішно виробляють і реалізують чорну ікру, що вирощена в пустелі. Ізраїль і чорна ікра. Дивно? Так, але ізраїльські компанії на сьогодні є постачальниками осетрової ікри в США, Європу і, що найдивніше, в Росію.

Так більше 20 років тому один з ізраїльських кібуців вирішив вирощувати форель і осетрів. Для цього з берегів Каспійського моря до Ізраїлю були завезені мальки осетрів. З них виростили великих рибин і, використовуючи сучасні методи іхтіології та розведення риб, створили такий обсяг, що Ізраїль став експортером осетрової ікри, яку називають ще й чорною ікрою під маркою "Галілейська ікра".
Зараз у кількох ставках кібуцу мешкає більше 70 000 осетрів. Особливістю ізраїльського виду стало те, що на відміну від своїх північних родичів, метати ікру вони починають на 4-5 років раніше звичайного.

Сьогодні Ізраїль - єдина держава в світі, яка, не маючи виходу до Каспійського моря, експортує осетрових і чорну ікру. За останні 15 років, популяція осетрових на Каспії скоротилася в 40 разів. Внаслідок екологічної катастрофи ціна кілограма чорної ікри на світовому ринку зросла з 500 доларів до 5000. 
Сьогодні Ізраїль входить до трійки світових експортерів ікри осетрів. При цьому в самому Ізраїлі осетр попитом зовсім не користується, тому, що є не кошерною рибою.

Така дивовижна ініціатива є, на мій погляд, прикладом того, що може за наявності бажання і технологій зробити людина. Як показує досвід ізраїльтян, успіху можна досягти навіть не маючи ні природних умов, ні великої кількості помічників, живучи практично у стані війни.

Вважаю, що такі ініціативи можуть бути хорошим стимулом і для українців, для переселенців, які змушені зараз починати своє життя спочатку. Головне - вірити в себе!

Джерело: obozrevatel.com
Фото: bigpicture.ru

Girls Nike Air Force 1 Shadow White Sail Stone Atomic Pink CZ8107-100 – Buy Best Price Adidas&Nike Sport Sneakers