Ізраїль просить Україну відкрити посольство в Єрусалимі — посол

Посол Ізраїлю в Україні Джоел Ліон заявив, що його країна просить Україну перенести своє посольство з Тель-Авіва в Єрусалим.

Про це дипломат розповів в інтерв’ю виданню LB.

За його словами, нині українська сторона стверджує, що «потрібно все перевірити».

«Але тим часом багато інших країн відкривають свої офіси в Єрусалимі, тому що це приносить їм користь. Вони виграють від цього не тому, що у нас гарні очі. Єрусалим поступово стає одним з найбільших центрів високих технологій в Ізраїлі», — розповів посол.

Раніше повідомлялося, що Україна планує відкрити в Єрусалимі офіс із впровадження інновацій. Водночас про перенесення туди з Тель-Авіва українського посольства чи консульства у серпні 2019 не йшлося.

Тепер посол Ізраїлю в Україні Джоел Ліон зазначив, що не знає, чи український офіс матиме дипломатичний статус, але ізраїльська сторона хотіла б цього. За словами дипломата, наразі йде пошук приміщень та персоналу, аби установи запустилися одночасно в Ізраїлі та Україні. 

читайте також

Чому це важливо?

У грудні 2017-го президент США Дональд Трамп оголосив про визнання Єрусалиму столицею Ізраїлю і початок підготовки до перенесення туди американського посольства з Тель-Авіва. 14 травня 2018 року в Єрусалимі відбулася урочиста церемонія відкриття дипломатичного представництва США. Це призвело до різкого посилення масових протестів палестинців, терактів і зіткнень із численними жертвами, оскільки як Ізраїль, так і Палестинська автономія офіційно вважають Єрусалим своєю столицею. 

Радбез ООН не підтримав рішення Трампа, а Генасамблея ООН 21 грудня схвалила резолюцію, яка засуджує визнання Єрусалима столицею Ізраїлю.

За офіційною лінією Європейського Союзу, адміністративно-політичним центром єврейської держави є Тель-Авів, і Україна поділяє цю позицію.

28 січня 2020 року президент США Дональд Трамп представив мирний план своєї адміністрації для вирішення близькосхідного конфлікту — проблеми визначення кордону між Ізраїлем і Палестиною. Ним він затвердив позицію Сполучених Штатів — Єрусалим лишається неподільною столицею Ізраїлю.

Джерело: Громадське

Air Force 1