21 жовтня буде проведена публічна лекція: Юрій Радченко «Допоміжна поліція та Голокост в Україні: науковий і пропагандистський дискурси»

21 жовтня за підтримки української асоціації юдаїки буде проведена публічна лекція: Юрій Радченко «Допоміжна поліція та Голокост в Україні: науковий і пропагандистський дискурси».

Захід відбудеться о 18.00 за адсесою Вул. Волоська 8/5, корпус 5, підвальне приміщення, ауд. 2 (офіс програм з юдаїки НаУКМА).

Участь допоміжної поліції в Голокості на території окупованої нацистами України залишається одним із найбільш сенситивних питань новітньої історії. Якою була роль поліції в переслідуванні й знищенні євреїв на українських землях? Яким чином це демонструється в науковій, публіцистичній і пропагандистській літературі та кінофільмах? Як участь поліції в Голокості відображається в «(нео)радянській» і «націоналістичній» концепціях історії Другої світової війни в Україні? Як саме формується сучасна «політика пам’яті» в Україні з цих питань, які проблеми при цьому замовчуються та «забуваються» офіційною владою? Як сучасна (про)російська пропаганда використовує участь українських колаборантів у вбивствах євреїв у роки Другої світової війни?

Юрій Радченко – кандидат історичних наук, директор Центру дослідження міжетнічних відносин Східної Європи, автор праць з історії Голокосту в Україні, українсько-єврейських взаємин, колаборації з нацистами в Україні, історії ОУН та УПА.

Детальніше за посиланням

Sneakers