1 листопада на київському Майдані відбувся мітінг на підтримку Ізраїлю
«Якщо палестинці складуть зброю, настане мир. Якщо Ізраїль складе зброю – не стане Ізраїлю», — ці слова киянки Голди Мейєр, однієї з фундаторів Держави Ізраїль, лунали у неділю, 1 листопада, на київському Майдані.
Кілька сотень киян цього дня вийшли на мітинг підтримки «Україна – Ізраїль проти терору і сепаратизму». І якщо ще кілька років тому конфлікт між Ізраїлем і Палестиною турбував здебільшого тих, хто має в Ізраїлі родичів або друзів, або ж хто професійно (як дипломат, політолог чи економіст) цікавиться проблематикою Близького Сходу, – наразі сотні тисяч українців збагнули, що Україна опинилась у ситуації, подібній до ізраїльської.
«І у нас, і в ізраїльтян головними загрозами існуванню держави виступають сусіди; і тут і там сусіди підігрують сепаратизму і підтримують тероризм»,- зазначив народний депутат України, співголова парламентської групи «Україна – Ізраїль» Георгій Логвинський.
«У скрутні часи, коли Україна потребувала допомоги, наші ізраїльські друзі – волонтери і не тільки – підтримали нас, знаючи на власному досвіді, що це означає, коли твій сусід є агресором», — наголосив волонтер і громадський діяч Арсеній Фінберг.
Справді, з перших днів Революції гідності до Києва з Ізраїлю передавалась допомога – медикаменти для майданівських шпиталів, з Ізраїлю приїхали єврейські бійці, родинним корінням пов’язані з Україною – Єврейська сотня Самооборони Майдану вже увійшла в сучасну історію України. А з початку воєнної агресії Росії проти України люди в Ізраїлі виходили на мітинги солідарності з Україною; у час своїх відпусток ізраїльські військові спеціалісти приїздили в Україну тренувати добровольців, військовослужбовців, бійців спецназу. Поранених українських бійців рятували – і рятують – військові медики в Ізраїлі, і часто ці ж медики приїздять в Україну для допомоги українським військовим лікарям.
«Зараз біда, терор прийшли до наших ізраїльських родичів, побратимів, друзів – тепер ми маємо підтримати їх, це дуже складний період для Ізраїлю, коли гине цивільне населення і військові унаслідок терактів», — зазначив журналіст і громадський діяч Віталій Портников. Він також нагадав, що від давніх часів у Києві мешкає чимала єврейська громада. У роки Голокосту нацисти знищили у Бабиному Яру сотні тисяч євреїв – але кияни, ризикуючи життям, рятували своїх єврейських друзів і сусідів.
І вбачається певний символізм ще в одному: мітинг у Києві на підтримку Ізраїлю пройшов у дні, коли Україна і світова спільнота відзначають 150-річчя від дня народження владики, праведника світу Андрея Шептицького.
Марія Майстрова, http://kyiv1.org
Saldos - Entrega gratuita