Україна не брала участі у голосуванні ООН з палестинського питання

13 червня Генеральна Асамблея ООН схвалила резолюцію з палестинського питання. За – 120, проти – 8 (США, Ізраїль, Маршалові Острови, Мікронезія, Науру, Соломонові Острови, Того та Австралія), утрималися – 45, в т.ч. Албанія, Австрія, Канада, Хорватія, Кіпр, Чеська Республіка, Данія, Німеччина, Угорщина, Італія, Латвія, Литва, Нідерланди, Польща, Румунія, Словаччина, Велика Британія. Україна не брала участі у голосуванні. 

Основні положення документа: засудження застосування Ізраїлем зброї проти демонстрантів на окупованих палестинських територіях; заклик до Ізраїлю як держави-окупанта дотримуватися положень IV Женевської конвенції щодо захисту цивільних осіб в умовах війни від 1949 р.; засудження обстрілів ізраїльських цивільних об’єктів із Сектору Газа; заклик розглянути шляхи гарантування безпеки та захисту палестинського мирного населення на окупованих палестинських територіях, в т.ч. в Секторі Газа; заклик скасувати блокаду та інші обмеження, які Ізраїль застосовує щодо Сектору Газа, зокрема відкрити пункти пропуску для доставки в анклав гуманітарної допомоги та комерційних вантажів, а також забезпечення вільного пересування осіб; доручення Генеральному секретарю ООН впродовж 60 днів з моменту схвалення резолюції підготувати письмову доповідь про ситуацію в Секторі Газа, а також шляхи забезпечення захисту, безпеки та добробуту палестинського населення, в т.ч. рекомендації щодо розгортання в анклаві міжнародного механізму захисту.

Перед голосуванням США запропонували додати в проект резолюції положення про засудження ХАМАС за здійснення ракетних обстрілів по території Ізраїлю, а також підбурювання палестинського населення до насильства і провокацій. Водночас, ця пропозиція не отримала дві третини голосів і не була підтримана (за – 62, в т.ч. країни-члени ЄС за винятком Румунії (утрималася), проти – 58, утрималися – 42).

Разом з Україною не брали участі в голосуванні щодо пропозиції США, зокрема, такі країни, як Афганістан, Бурунді, Камерун, ЦАР, Конго, Еритрея, Есватіні, Габон, Гаїті, Кірибаті, Киргизстан, Лесото, Монголія, Науру, Нікарагуа, Палау, Молдова, Таджикистан, Туркменістан та Узбекистан.     

Tags: 

Наши партнеры 

Юлий Кошаровский история исхода