Громадські активісти різних національностей закликають не підтримувати російський проєкт меморіалу Бабин Яр
ПРИЄДНУЙТЕСЬ! ТІЛЬКИ РАЗОМ МИ ЗМОЖЕМО ЦЕ ЗУПИНИТИ
Збір підписів триває за посиланням
Ваад України та НаУКМА (кафедра історії)
Умови вступу на міждисциплінарну сертифікатну програму з юдаїки
Щорічний Круглий стіл «Українське суспільство і пам'ять про Голокост: наукові та освітні аспекти» до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту
Таблички з іменами загиблих. Зальцбург. Фото: О. З.
У Києві 27 січня 2016 р. відбудеться Дев’ятий щорічний Круглий стіл для викладачів, науковців та студентів «Українське суспільство і пам'ять про Голокост: наукові та освітні аспекти»
Див. програму за посиланням.
Згідно з резолюцією № 60/7 Генеральної Асамблеї ООН, 27 січня відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту на вшанування дати визволення нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау 27 січня 1945 року. Щоб запобігти актам геноциду у майбутньому, резолюція вимагає від країн-членів ООН сприяти дослідженню, викладанню та збереженню історичної пам’яті про Голокост та підтримувати ініціативи громадських організацій у цій сфері.
Організаторами Круглого столу виступають Український центр вивчення історії Голокосту, Goethe-Institut в Україні у партнерстві з Посольством держави Ізраїль в Україні. Мета круглого столу – заохочення дискусії щодо історичної пам’яті про Голокост та вироблення рекомендацій із викладання цієї теми в Україні. Коло питань, що обговорюватимуться: проблеми та перспективи вивчення історії Голокосту в сучасній Україні, виклики та підходи до викладання історії Голокосту, історична пам'ять про Голокост, шляхи протистояння сучасному антисемітизму та ксенофобії тощо.
Учасники: До участі в обговоренні запрошені: науковці, викладачі та студенти, представники урядових і неурядових організацій та міжнародних інституцій, представники дипломатичних місій, ЗМІ.
Початок роботи о 10.00, 27 січня 2016 р. в актовій залі Ґете-Інституту (Київ, вул. Волоська, 12/4, 4 пов.).
Одразу після круглого столу о 17.00 розпочнеться вистава за твором М.Сікорської-Міщук "Валіза". Її мета – показати глядачам, що війна і всі її злодіяння не мають повторюватись. Діти мають рости у повній сім’ї, а не знаходити речі своїх батьків у музеях Голокосту. Виставу підготував театральний колектив "Наш театр".
О 18:00, на запрошення Goethe-Institut, відбудеться виступ ізраїльського режисера пані Яель Реувені (Ізраїль/Німеччина) з наступним показом її документального фільму «FAREWELL, ПАНЕ ШВАРЦ” (“Торішній сніг”)
Для отримання додаткової інформації:
Український центр вивчення історії Голокосту: тел. (044) 285-90-30
E-mail: uhcenter@holocaust.kiev.ua