Громадські активісти різних національностей закликають не підтримувати російський проєкт меморіалу Бабин Яр

ПРИЄДНУЙТЕСЬ! ТІЛЬКИ РАЗОМ МИ ЗМОЖЕМО ЦЕ ЗУПИНИТИ
​Збір підписів триває за посиланням

 

Эксклюзив Ваада

30-річчя Вааду України!

Все материалы раздела

 
 
 
 
 
 

Ваад України та НаУКМА (кафедра історії)

Умови вступу на міждисциплінарну сертифікатну програму з юдаїки

 

 
 

Міні-курс Бера Котлермана «Шолом-Алейхем і політика Російської імперії: від Російсько-японської війни до Справи Бейліса» пройде у Києві

Магістерська програма з юдаїки в НаУКМА, Єврейський університет у Єрусалимі, Ізраїльський культурний центр при Посольстві Держави Ізраїль в Україні та Українська асоціація юдаїки проводять міні-курс Бера Котлермана «Шолом-Алейхем і політика Російської імперії: від Російсько-японської війни до Справи Бейліса».

Серію лекцій ґрунтовано на низці творів класика їдишомовної літератури Шолом-Алейхема, темою яких були дві драматичні події життя євреїв Російської імперії початку ХХ ст.: російсько-японська війна 1904–1905 і Справа Бейліса 1911–1913 рр. Під час першої з цих подій десятки тисяч євреїв уперше в історії Росії воювали у складі єдиної армії. Натомість, друга відверто протиставила цю дискриміновану групу населення державі, що вимагала від своїх підданих беззаперечної відданості й готовності загинути за її інтереси. Порушені Шолом-Алейхемом питання громадянського обов’язку, любові до батьківщини та взаємин євреїв Межі осілості з їхніми християнськими сусідами й співвітчизниками буде розглянуто через призму оригінального гумору письменника.

 

Джерело:Українська асоціяція юдаїки

Nike