Музей Бабьего Яра в Киеве

Володимир В’ятрович. Для нас надзвичайно важливо вписати Голокост в українську національну історію


Я переконаний, що проект меморіального комплексу «Бабин яр» повинен бути державним, звичайно ж, держава може залучати якісь додаткові ресурси, зокрема й тих людей, про яких ідеться. Але умовним замовником цього проекту повинна бути держава, тому що це, власне, має підкреслити важливість для України таких трагічних сторінок історії, зокрема як і Голокост, і таких символічних місць України, як Бабин Яр.

В’ячеслав Ліхачов. Бабин Яр є більшим, ніж Голокост. Інтерв’ю Радіо Свобода


Якого меморіалу потребує Україна в Бабиному Яру? Чи це має бути музей жертв Голокосту, чи всіх людей, яких замордували там нацисти? Чому українська єврейська громада є проти великого міжнародного проекту на цій території? Про це розповів історик, співробітник музею «Яд Вашем» в Єрусалимі та віднедавна член експертної ради музею «Бабин Яр» В’ячеслав Ліхачов.

Підписано Указ Президента «Про додаткові заходи щодо перспективного розвитку Національного історико-меморіального заповідника ’’Бабин Яр”»

З метою належного увічнення пам'яті жертв трагедії Бабиного Яру, вшанування пам'яті жертв інших злочинів, скоєних нацистами та їх союзниками на території України під час Другої світової війни, запобігання повторенню злочинів проти людяності, а також на підтримку українських і міжнародних громадських ініціатив постановляю:
1. Утворити Організаційний комітет з питань перспективного розвитку Національного історико-меморіального заповідника "Бабин Яр" (далі - Організаційний комітет), визначивши співголовами Організаційного комітету Прем'єр-міністра України і Главу Адміністрації Президента України.

Мемориализация Бабьего Яра: дилемма двух проектов


Проведенные в прошлом году на небывалом уровне траурные мероприятия, посвященные 75-летию началу расстрелов в Бабьем Яре, послужили сильным толчком для интенсификации дискуссий вокруг мемориализации этого места, и, что еще важнее, перевели их в практическую плоскость.

Меморіал у Бабиному Яру: місце єднання чи роз'єднання?


Яким бути Меморіалу у Бабиному Яру? З цього приводу точиться дискусія між Міжнародним фондом «Меморіальний центр пам’яті жертв Голокосту» й ініціативною групою українських інтелектуалів.

Министерство культуры Украины, Национальный заповедник «Бабий Яр» и Международный мемориальный фонд «Бабий Яр» подписали меморандум о сотрудничестве

Содержание Меморандума – совместная деятельность по созданию государственного музея «Бабий Яр» в здании бывшей конторы еврейского кладбища.

Subscribe to RSS - Музей Бабьего Яра в Киеве

Наши партнеры 

    Юлий Кошаровский история исхода