Студия "Лимонад" он-лайн

Программа работы студии включает проведение он-лайн лекций, презентаций, концертов и интервью.
Видео лекций по ссылке

 
 

Ваад України та НаУКМА (кафедра історії)

Умови вступу на міждисциплінарну сертифікатну програму з юдаїки

 

 
 

Умови вступу на міждисциплінарну сертифікатну програму з юдаїки

 

Для першого та другого курсів 2020/2021 рік  - АНКЕТА ВИБОРУ КУРСІВ

Для першого курсу - АНКЕТА: ЗАПИС НА НАВЧАННЯ на 1 курс

 

 

Умови вступу на міждисциплінарну сертифікатну програму з юдаїки 2020/2021 н.р.

1. З 2020-2021 навчального року Міждисциплінарна Сертифікатна програма з юдаїки є об’єднанням навчальних спільних програм з юдаїки Вааду України і НаУКМА, з однієї сторони, та Вааду України і Таврійського Національного Університету, з другої сторони.  

2. Ваад України відповідає за прийом, часткове (50%) фінансування та зміст  і формат програми.

3. Для студентів Національного Університету “Києво-Могилянська Академія”, навчання відбувається безкоштовно. Студенти підписують контракт з Ваадом України.

4. Таврійський Національний Університет, у свою чергу, через свою госпрозрахункову структуру, приймає на програму як студентів Таврійського Університету, так і вільнослухачів (не-студентів або студентів інших вишів). Для студентів Таврійського Національного Університету навчання є безкоштовним. Для вільнослухачів передбачене контрактне навчання із оплатою частини його вартості (далі - фінансовий внесок). Студенти підписують контракт з госпрозрахунковою структурою при Таврійському Національному Університеті.

5. Всі студенти програми по її завершенні отримують:

- Студенти НаУКМА - сертифікат Вааду України з переліком всіх прослуханих предметів, аудиторних годин та відповідно - кредитів;

- Студенти Таврійського університету та вільнослухачі отримують ліцензійний спільний Сертифікат ТНУ та Вааду України з переліком всіх прослуханих предметів та аудиторних годин і відповідно - кредитів.

Студенти, які мають вищу гуманітарну освіту на момент закінчення програми, в разі обрання розширеної версії програми додатково отримують диплом про підвищення кваліфікації державного зразка від Таврійського Національного Університету. 

6. Навчальна програма розрахована на 2 навчальних роки (6 триместрів).

7. Програма передбачає два варіанти навантаження студентів – “скорочений” і “розширений” варіант. 

8. Скорочений варіант включає мінімальний набір курсів, які дозволяють ознайомитися з історією і культурою українського єврейства. Він включає:

- один річний мовний курс на вибір - “Іврит для початківців”, “Іврит для середнього рівня”, “Їдиш для початківців”, “Їдиш для середнього рівня” (128 а.г, осінній, весняний і літній триместри, 2 пари на тиждень).

- два профільні курси - “Вступ до єврейської традиційної культури” (28 а. г. , осінній триместр, 1 пара на тиждень, викл. -  А. Фішель), “Історія євреїв Східної Європи” (28 а. г. , весняний триместр, 1 пара на тиждень, викл. - к.і.н. С. Гірик)

- один будь-який курс програми на вибір студента.

9. Розширений варіант програми включає набір курсів, які дозволяють отримати базові знання в сфері юдаїки. Він становить:

- два річних мовних курси на вибір  - “Іврит для початківців”, “Іврит для середнього рівня”, “Їдиш для початківців”, “Їдиш для середнього рівня” (кожний по 128 а.г, осінній, весняний і літній триместри, 2 пари на тиждень).

- шість профільних курсів –  

“Вступ до єврейської традиційної культури” (28 а. г. , осінній триместр, 1 пара на тиждень, викл. -  А. Фішель), 

“Історія євреїв Східної Європи” (28 а. г. , весняний триместр, 1 пара на тиждень, викл. - к.і.н. С. Гірик)

“Вступ до єврейських класичних текстів”, осінній та весняний триместри,  112 а. г., 2 пари на тиждень, викл. -  д.філ.н. А. Хамрай)  

“Єврейська епіграфіка”, літній триместр, 26 а. г., 1 пара на тиждень, викл. - А. Фішель, к.ф.н. К. Малахова)

Актуальні проблеми юдаїки (весняний триместр, 28 а. г., 1 пара на тиждень) 

Матеріальна культура євреїв Східної Європи (28 а. г., весняний триместр, 1 пара на тиждень, серія міні-курсів запрошених викладачів)

Література мовою іврит та їдиш (28 а. г., 1 пара на тиждень, викл. - д-р М. Юшковський) 

один будь-який курс програми на вибір студента.

10. Крім вказаних курсів, програма пропонує певну кількість додаткових вибіркових курсів

11. Для студентів НаУКМА та ТНУ всі курси та заходи програми є безкоштовними; кількість курсів, які можна обрати додатково (мови включно) не обмежена. Для вільнослухачів “скорочена” та “розширена” версія програми відрізняються розміром внеску.

12. Вільнослухачі, які обрали розширену версію програми, можуть прослухати будь-яку кількість вибіркових курсів без додаткової оплати. Вільнослухачі, які обрали скорочену версію програми, можуть додати до неї будь-який курс або курси за умови додаткового внеску. 

13. Метою програми є надання базових знань з юдаїки, тому програма не передбачає можливості обрати тільки мовні курси.

14. Розмір внеску вказаний у додатку до цього документу. Фінансовий внесок складає невелику частину реальної вартості навчання. Більшість затрат покривається за рахунок донорів програми.

15. Зверніть увагу! Умови навчання для групи студентів 2 року навчання (2019 рік вступу) не змінені (вільнослухачі не сплачують фінансовий внесок).

16. Цього навчального року ми надаємо вільнослухачам-абітурієнтам програми можливість прослухати один будь-який семестровий курс безкоштовно. Увага: мовні курси до цієї можливості не входять. В цьому разі абітурієнт заповнює загальну вступну анкету, обираючи варіант “один курс” у відповідному питанні і вказуючи назву курсу.

* Керівники програми залишають за собою право вносити незначні зміни до переліку запропонованих курсів та викладацького складу. 

Всі питання, в тому числі щодо індивідуальних умов вступу, просимо з'ясовувати
з адміністративним керівником програми Оленою Заславською за тел. +38- 066-4328216 або адресою: vaadua@gmail.com.

 

Адміністративний керівник: Олена Заславська

Академічний керівник: Катерина Малахова